KS Okocimski stawia na młodzież
access_time 2017-12-23 06:00:00
W sobotę 16 grudnia, w hali PSP nr 3 w Brzesku odbyła się oficjalna inauguracja działalności Akademii Piłkarskiej CanPack Okocimski Brzesko. Impreza zgromadziła w jednym miejscu całą biało-zieloną rodzinę, czyli zawodników, trenerów, rodziców, przyjaciół akademii, a także specjalnie na tę okazję zaproszonych gości na czele z burmistrzem Grzegorzem Wawryką, przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Ojczykiem, prezesem PPN Brzesko Mirosławem Nieciem, radnymi miejskimi i powiatowymi oraz przedstawicielami sponsorów.

W związku z tym, iż oficjalna inauguracja akademii zbiegła się z okresem mikołajkowo –świątecznym, zarząd klubu ze sztabem trenerskim przygotował mnóstwo atrakcji i drobnych upominków dla swoich zawodników, a rodzice zadbali o część gastronomiczną.

W pierwszej części gali odbyła się prezentacja wszystkich zespołów zrzeszonych w OKS. Jako pierwsi na parkiecie pojawili się najmłodsi czyli „Bambini” 3-4 latkowie wraz z trenerami Michałem Kuligiem i Sergiuszem Kosteckim, następnie skrzaty z trenerem Konradem Kołodziejem, żaki 2009 i 2010 – trenerzy Mateusz Wawryka i Michał Kulig, orliki – trener Rufin Wójtowicz, młodziki I, młodziki II, młodziki III – trener Marek Małysa, trampkarze młodsi – trener Sławomir Rydz, trampkarze starsi – trener Radosław Jacek, junior młodszy, junior starszy – trener Tomasz Rogóż i ostatnim zespołem, który zaprezentował się w części oficjalnej to seniorzy z trenerem Rafałem Polichtema, a także członkowie sztabu, trener bramkarzy Aleksander Kozioł, obecnie zawodnik II-ligowej Garbarni Kraków i Dawid Musiał trener przygotowania fizycznego OKS, pracujący również na co dzień w klubie ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz.

Po prezentacji zespoły, które w tym roku uzyskały awanse na wyższe szczeble rozgrywkowe zostały uhonorowane przez burmistrza Grzegorza Wawrykę okolicznościowymi pucharami.

Po oficjalnej części uroczystości program przewidywał szereg atrakcji dla wszystkich, nie tylko zawodników ale i trenerów, rodziców i członków rodzin. Odbyły się turnieje piłkarskie w których zagrały m.in. mamy i tatusiowie, nasi oldboye, a także trenerzy. Najmłodsi zawodnicy wzięli udział w testach sprawnościowych. Na wszystkie pozostałe dzieci czekały animatorki, które świetnie zorganizowały im czas w przerwach na kibicowanie.

Zarząd klubu składa gorące podziękowanie wszystkim sponsorom dzięki którym możliwe jest realizowanie zadań i celów naszej akademii do których należą:

Canpack S.A – sponsor generalny, Urząd Miejski w Brzesku – główny sponsor, Carlsberg S.A – główny sponsor, Brzeskie Zakłady Komunalne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacyji, Mascort-opakowania, Fundacja Canpack, Studio Masters, Brzeska Oficyna Wydawnicza, Bakutil s.c., Hotel i Restauracja „August”, firmy „Jawor” i „Jaga”, Rehabest-Krzysztof Żurawski , AJ Izoterm.

Szczególne podziękowania składamy Dyrekcji PSP nr 3 na czele z Panią Dyrektor Dorotą Wójcik za zaangażowanie i pomoc w realizacji życia sportowego dzieci i młodzieży naszego klubu.

Oczywiście wielkie słowa podziękowania dla rodziców, bez których dzieło AP Canpack Okocimski nie udałoby się.

Fot. Marek Kotfis

Komentarze...