Ostatni tydzień roku na drogach regionu
access_time 2018-01-02 08:41:00
Ostatni tydzień roku, niestety, zapisał się pod znakiem kolizji i wypadków drogowych. Najbardziej niebezpieczne miały miejsce w Woli Rzędzińskiej, Pleśnej oraz Tarnowie.

Tuż po świątecznym długim weekendzie kierowca volkswagena na łuku drogi w Woli Rzędzińskiej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wjechał do przydrożnego rowu doprowadzając do dachowania pojazdu. W wyniku zdarzenia pasażer samochodu został przewieziony do szpitala z urazem ręki.

Tego samego dnia w Pleśnej kierujący samochodem BMW potrącił 69-letnią kobietę, która z urazem głowy oraz ręki została przetransportowana do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

28 grudnia do groźnie wyglądającego zderzenia samochodów  doszło w samym Tarnowie. Około 15.30 na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Westerplatte kierująca volgswagenem, wyjeżdżając z osiedla nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Następnie policjanci  udali się do szpitala, aby sprawdzić co się stało z drugim kierowcą. W drodze  zostali zatrzymani przez zaniepokojonego mężczyznę w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lwowskiej.  Okazało się, że na chodniku leżał mężczyzna w trakcie ataku padaczki. Podjęta przez policjantów interwencja polegała przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa poszkodowanemu oraz wezwaniu pogotowia.  

Kilka godzin później na ulicy Klikowskiej, na przejściu dla pieszych niespełna trzydziestoletnia kierująca samochodem osobowym potrąciła 83-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do tarnowskiego szpitala. Po badaniach okazało się, że ma złamaną rękę oraz nogę.

Okoliczności wypadków wyjaśnią policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W związku z bardzo dużą ilością wypadków z udziałem pieszych apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, a pieszym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych.

Komentarze...