Spore ograniczenia w dostępie do bezpłatnej pomocy prawnej
access_time 2018-01-04 06:29:00
Weszły w życie duże zmiany w udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Tarnowa. Od Nowego Roku nie ma już punktów, w których byłaby ona dostępna dla wszystkich chętnych. Z porad skorzystać będą mogły jedynie osoby wymienione w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej.

Zmianie ulegnie lokalizacja jednego z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Ten mieszczący się do tej pory w Pałacu Młodzieży zostanie przeniesiony na osiedle Grabówka i funkcjonował będzie w siedzibie tamtejszej Rady Osiedla (ul. Graniczna 8A na parterze – wejście sąsiadujące z wejściem do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej). Nowy punkt czynny będzie w poniedziałki w godzinach popołudniowych i w piątki przed południem. Punkt mieszczący się w siedzibie Rady Osiedla Mościce będzie natomiast dodatkowo otwarty w poniedziałki przed południem, w sumie trzy razy w tygodniu.

Nastąpi także zmiana godzin udzielania porad we wszystkich punktach. Przed południem czynne one będą od godz. 8 do 13, w godzinach popołudniowych od 14 do 19. Szczegółowy harmonogram dostępny jest w zakładce „Nieodpłatna pomoc prawna” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Tarnowa.

Komentarze...