Dwa stadiony dla Tarnowa? Radni zadecydowali, czyli co w prasie piszczy
access_time 2018-01-03 10:00:00
Groźny płyn w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Brodzińskiego. Kto nie chce mieć adresu? Tajemnica schowana pod ziemią, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Kibic to potęga?
Tarnowski sport na przestrzeni lat przeżywał chwile chwały i kryzysu, niezależnie jednak od wyników miejscowi sportowcy zawsze mogli liczyć na swoich wiernych kibiców. Fani nie opuszczali ich nawet w chwilach złych. Tak było dawniej i tak pozostało do dzisiaj. Kibicowanie niejedno miało jednak oblicze.
  • Koprowski zrezygnował z mandatu radnego i wystąpił z PiS
W miniony piątek mandat radnego miejskiego złożył członek Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Koprowski. Od początku kadencji pełnił on także funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Koprowski został wicedyrektorem Departamentu ds. Rozwoju w Ministerstwie Edukacji. Złożył także rezygnację z członkostwa w PiS na ręce przewodniczącego małopolskich struktur partii, Włodzimierza Bernackiego.
  • Tajemnica schowana pod ziemią
Od dziesiątków lat opowiada się w Tarnowie fascynującą legendę o niezwykłym tunelu łączącym dawny zamek Tarnowskich z klasztorem Bernardynów. Zdaniem niektórych, warto o niej pamiętać i próbować ją „sprzedać” turystom w atrakcyjnej formie. Ponadto okazuje się, że do dzisiaj są jeszcze ludzie przekonani, iż podziemne przejście istnieje naprawdę.
  • Kto nie chce mieć adresu?
Obowiązek meldunkowy nie zostanie – jak zapowiadano – zniesiony od stycznia 2018, a od nowego roku możliwe będzie załatwianie spraw meldunkowych także drogą elektroniczną. Przygotowana przez MSWiA nowelizacja ustawy w tej sprawie została podpisana przez prezydenta RP.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Groźny płyn w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Brodzińskiego
W I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie doszło wczorajszego popołudnia do rozszczelnienia żrącej substancji chemicznej. Tarnowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie ze sekretariatu szkoły, że z jednego z pojemników, w którym znajdowały się substancje chemiczne, wydobywa się jakiś płyn. Strażacy po przybyciu na miejsce ustalili, że jest to stężony kwas siarkowy. 
  • Dwa stadiony dla Tarnowa? Radni zadecydowali
Do budżetu na przyszły rok radni chcą wpisać budowę nowych obiektów dla żużla oraz piłkarzy. Pomysł oznacza, że trafi do kosza opracowana już koncepcja modernizacji Stadionu Miejskiego.
  • Mieszkańcy mówią „dość” dzikiemu wysypisku odpadów obok Dunajca w gminie Tarnów
W Błoniu na drodze w pobliżu Dunajca powstało dzikie wysypisko śmieci. Straż Gminna szuka teraz osoby, która pozbyła się tam swoich odpadów.
O nielegalnym wysypisku sprzętu agd i elektroniki poinformowała nas zbulwersowana mieszkanka podtarnowskiej miejscowości. Sprawę bada Straż Gminna Gminy Tarnów, która zabezpieczyła część porozrzucanych nad rzeką rzeczy do badań. 
  • Tarnów: rozburzają budynek gazowni, który na pierwszy rzut oka był jeszcze w bardzo dobrym stanie
Trwa rozbiórka ponad 100-letniego budynku przy ulicy Bandrowskiego w Tarnowie. Budynek zdaniem spółki, która nim zarządza, nie nadaje się już do użytkowania. Innego zdania jest wielu tarnowian, dla których wiadomość o wyburzeniu tej nieruchomości jest szokiem.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...