Ważne punkty tarnowskich siatkarek
access_time 2018-01-08 11:16:00
Po krótkiej przerwie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozpoczęły swoje rozgrywki o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet. W sobotę podejmowały przed własną publicznością zespół Uni Opole.

Siatkarki Uni z Opola przyjechały do Tarnowa wzmocnione nowymi zawodniczkami. Do zespołu dołączyła atakująca Magdalena Wawrzyniak, grająca ostatnio w Impelu Wrocław oraz rozgrywająca Jennifer Nogueras. W drużynie Grupy Azoty PWSZ Tarnów zadebiutowała natomiast Dominika Minicz.

Mocno skoncentrowane tarnowianki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie.  Po skutecznej grze w ataku i ambitnej walce w obronie wygrały pierwszego seta 25:16. Druga odsłona meczu zdecydowanie należała do zawodniczek z Opola, które wykorzystały przestój tarnowianek, szybko wypracowały sobie przewagę i ostatecznie wygrały 25:12. W kolejnych setach siatkarki Grupy Azoty nie pozwoliły sobie już na żadne słabości i pewnie wygrały te części spotkania 25:14 i 25:14, a tym samym cały mecz 3:1. MVP meczu została Aleksandra Stachowicz.

Było to bardzo ważne zwycięstwo tarnowianek, które walczą o pozostanie w pierwszej ósemce ligowej tabeli. Dzięki tej wygranej awansowały z dorobkiem 19 punktów na ósme miejsce. Kolejny mecz siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozegrają 13 stycznia w Tarnowie z zespołem SMS PZPS Szczyrk.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3:1 (25:16, 12:25, 25:14, 25:14)