BWA zaprasza na kreatywne warsztaty z ZetPetami - ostatnie miejsca czekają
access_time 2018-01-11 05:10:00
ZetPety - grupa kreatywnie przetwarzająca surowce wtórne. Autorzy mebli upcyklingowych, propagatorzy idei zrównoważonego rozwoju. Od pięciu lat prowadzą otwarte warsztaty twórczego recyklingu na festiwalach designu i wydarzeniach o tematyce ekologicznej. W sobotę 13 stycznia zagoszczą w BWA! Będzie można ich poznać i wspólnie coś stworzyć!

Warsztaty z ZetPetami / Tiszertowe Historie

Sobota 13.01.2018 , g. 11:00 / BWA, ul. Słowackiego 1

prowadzenie: ZetPety (Natalia Siódmak, Marcin Ryczkowski)

wiek: 7-12 lat (z towarzyszeniem rodziców)

czas trwania: 1,5 godz.

wstęp: 50 zł (dziecko + rodzic) / [25 zł od uczestnika, np. rodzic + 2 x dzieci = 75 zł]

zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl

Przyjrzymy się wspólnie towarzyszowi naszej codzienności jakim jest koszulka zwana T-shirtem. Dowiemy się skąd się wziął, kto go pierwszy nosił, obejrzymy najsłynniejsze projekty. A potem każdy zaprojektuje wzór graficzny na swoją koszulkę. Metodą szablonu i stempla naniesiemy wzory na tkaninę. Najlepiej żeby koszulka do nadruku była z drugiego obiegu - taka, która wypadła z użycia bo ma plamę, lub inny mankament. Spróbujemy ją tak przeprojektować żeby dostała drugie życie (także prowadząc dialog z istniejącą już grafiką). Na stanie będą też maszyny do szycia gotowe do działania w razie potrzeby.

Co trzeba przynieść: koszulki do nadruków (minimum 1 na osobę).

Warsztaty z ZetPetami / Powiedz to nadrukiem

Sobota 13.01.2018 , g. 15:00 / BWA, ul. Słowackiego 1

prowadzenie: ZetPety (Natalia Siódmak, Marcin Ryczkowski)

wiek: 13 - 20 lat

czas trwania: 1,5 - 2 godz.

wstęp: 50 zł / uczestnik

zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl

Porozmawiamy o komunikowaniu treści przy pomocy nadruków na torbach i tiszertach. Skąd ten szał? Jakie są najsłynniejsze hasła i dlaczego? (na przykładzie polskich marek jak Local Heroes, Pan Tu Nie Stał, Chrum. com i innych). Zaprojektujemy swoje hasła, wykonamy szablony przy pomocy których przeniesiemy je na *koszulki i na torby. Torby uszyjemy podczas warsztatów z materiałów recyklingowych, koszulki trzeba będzie przynieść ze sobą.

*Najlepiej żeby koszulka do nadruku była już w obiegu - taka, która wypadła z użycia bo ma plamę, lub inny mankament. Spróbujemy ją tak przeprojektować żeby dostała drugie życie (także prowadząc dialog z istniejącą już grafiką).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A