Transfer Kapustki już nie dzieli Tarnovii i Cracovii
access_time 2018-01-16 05:26:00
Małopolskie kluby wydały wspólne oświadczenie w sprawie rozliczeń wynikających z transferu wychowanka Tarnovii, Bartosza Kapustki do angielskiego Leicester. Żadnych kwot nie podano, ale kasa Tarnovii z pewnością wzbogaci się o pokaźną kwotę. Według komunikatu, kluby doszły w końcu do porozumienia.

Poniżej obszerny fragment wspólnego oświadczenia.

Małopolska od wielu lat słynie ze zdolnej i utalentowanej młodzieży, która rozwija się pod czujnym okiem m.in. trenerów Tarnovii i Cracovii i która co pewien czas wypływa na piłkarskie szerokie wody, czasami również te międzynarodowe.

W ostatnich latach, na mocy współpracy między oboma klubami, kilku utalentowanych piłkarzy „Tovii"  trafiło do „Pasów", by jeszcze bardziej udoskonalać swoje umiejętności, a przede wszystkim sprawdzać się - z powodzeniem - w Ekstraklasie, jak również w reprezentacji Polski. W tej sytuacji warto wspomnieć nie tylko o Bartoszu Kapustce, ale także o Mateuszu Klichu, który - podobnie jak jego młodszy o kilka lat kolega - zanim wyjechał do klubów zagranicznych, występował kolejno w Tarnovii i Cracovii.

Podobnie jak kibice "Pasów" i "Tovii" darzą się wzajemną sympatią, tak oba Kluby liczą na bardzo dobre relacje w przyszłości i jednocześnie deklarują, że są otwarte na dalszą owocną współpracę. MKS Cracovia SSA i MKS Tarnovia żywią głęboką nadzieję, że już niebawem polska piłka nożna doczeka się kolejnych talentów na miarę Mateusza Klicha, czy Bartosza Kapustki.

MKS Cracovia SSA i MKS Tarnovia

Komentarze...