Jak się zarabia w Tarnowie? Tygodniowy przegląd prasy
access_time 2018-01-17 09:46:00
Szpital św. Łukasza w Tarnowie. Kłopoty chorych na serce. Awantura o budżet Tarnowa. Radni chcą aż 150 poprawek. Kadrowe rozterki PiS-u, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnów to miasto z dużym potencjałem!
Z dr. Łukaszem Zaborowskim, ekspertem od miast i transportu miejskiego Instytutu Sobieskiego w Warszawie, rozmawiał Tadeusz Bałchanowski
  • Kadrowe rozterki PiS-u
Dobrze oceniany przewodniczący Rady Miejskiej Tarnowa i prawdopodobny kandydat PiS na urząd prezydenta miasta opuścił Tarnów i szeregi partii, w której trwa szukanie nowego kandydata i oczekiwanie… na decyzje z Warszawy.
  • Orkiestra nadal gra
Ponad 360 tys. zł trafiło do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestujących w Tarnowie. Organizatorzy 26. tarnowskiego finału nie kończą jeszcze liczenia zebranych pieniędzy. Przez kilkanaście dni można licytować ciekawe przedmioty. Płacąc ponad 1500 zł, można stać się posiadaczem koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego.
  • Jak się zarabia w Tarnowie?
Średnia pensja w Tarnowie jest niższa od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w województwie małopolskim i zarobków mieszkańców innych, porównywalnych pod względem wielkości miast w kraju. Większość pracodawców płaci tarnowianom minimalną płacę bądź niewiele wyższe uposażenia.
  • Ferie coraz bliżej
Za miesiąc rozpoczną się w Małopolsce ferie zimowe – potrwają od 12 do 25 lutego. Chcąc jednak skorzystać z atrakcyjnych ofert, trzeba już teraz zarezerwować sobie miejsce, bo te znikają jak ciepłe bułeczki. Dlatego wielu rodziców zachowuje czujność i nie czeka na ostatnią chwilę. Potem wybór jest mniejszy i w zasadzie zostają już tylko znacznie droższe wyjazdy komercyjne.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Szpital św. Łukasza w Tarnowie. Kłopoty chorych na serce
Po awarii angiografu w szpitalu im. św. Łukasza Tarnów został tylko z jednym takim urządzeniem. Odwołano planowe badania koronarograficzne. W nagłych stanach pozostaje „stary” szpital.
  • Sąd bada czy utrzymaniu dróg w regionie towarzyszyły przekręty
Dwaj przedsiębiorcy oraz urzędnicy z GDDKiA są oskarżeni o łapówki i poświadczanie nieprawdy. Przed tarnowskim sądem trwa proces w sprawie nieprawidłowości do jakich dochodzić miało przy utrzymywaniu dróg krajowych w regionie tarnowskim. Głównym oskarżonym jest Wojciech Krzyżak (zgodził się na ujawnienie personaliów- red.), którego firma wygrała w 2014 r. przetarg na wykonywanie tych prac. 
  • Bus z 18 pasażerami wjechał w ogrodzenie posesji
Kierowca busa relacji Bochnia-Uście Solne wjechał w ogrodzenie przy ul. Proszowskiej w Bochni. W pojeździe podróżowało 18 osób. Kierowca i dwoje pasażerów trafiło do szpitala. 19-letnia pasażerka doznała urazu ręki, a 12-letni chłopiec uległ potłuczeniom. Z policyjnych doniesień wynika, że kierowca najprawdopodobniej zasłabł. Był trzeźwy.
  • Awantura o budżet Tarnowa. Radni chcą aż 150 poprawek
Aby uwzględnić mnóstwo poprawek do budżetu, potrzeba ponad 18 mln zł. Cięcia są nieuniknione. Rozpoczęły się negocjacje prezydenta z klubem PiS w sprawie najważniejszej uchwały na ten rok.
  • Tarnów wydał na infokioski fortunę, a pożytku z nich nie ma dziś żadnego
Publiczne punkty dostępu do internetu stanęły m.in. w szkołach, przychodniach, parku wodnym. Sprzęty w większości są wyłączone i nieużytkowane. Co gorsza nie ma pomysłu, co z tym fantem zrobić.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...