Gmina pozyskała 350 tysięcy dofinansowania rządowego na remont drogi w Woli Rzędzińskiej
access_time 2018-01-23 06:06:00
Aż 350 tysięcy złotych rządowego dofinansowania zdobyła Gmina Tarnów na remont drogi gminnej w Woli Rzędzińskiej – biegnącej od kościoła i szkoły w kierunku Jodłówki Wałek.

Fundusze pozyskano z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.

– Całość inwestycji to szacowany koszt około 700 tysięcy złotych, czyli udało się pozyskać aż 50 procent dofinansowania na realizację powyższej inwestycji. To oznacza, że już na początku roku do budżetu gminy wpłyną kolejne dochody, a zaoszczędzone pieniądze pozwolą na wprowadzenie do wydatków budżetowych kolejnych zadań – mówi Skarbnik Gminy Tarnów Irena Podraza.

Przebudowa drogi gminnej w Woli Rzędzińskiej obejmie położenie na długości ponad 2 kilometrów nowej nawierzchni asfaltowej, wraz z remontem poboczy i zjazdów ora regulacją studzienek.

- Droga od kościoła w kierunku Jodłówki Wałek to jedna z najbardziej uczęszczanych w naszej miejscowości, dlatego cieszymy się, że już wkrótce nowa nawierzchnia będzie służyła mieszkańcom – dodaje sołtys Woli Rzędzińskiej II Tadeusz Stach.

Inwestycja będzie wykonana w bieżącym roku.

Komentarze...