Futsaliści PWSZ w Tarnowie wicemistrzami Małopolski
access_time 2018-01-19 05:41:00
Srebrny medal Akademickich Mistrzostw Małopolski przywieźli z turnieju finałowego futsaliści Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Teraz przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Tomalskiego turniej półfinałowy, w którym zagrają najlepsze drużyny z Małopolski, Podkarpacia, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. Na najlepszych czeka nagroda w postaci udziału w wielkim finale Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się za niespełna miesiąc w Warszawie.

W pierwszym meczu finału wojewódzkiego rozegranego w Krakowie tarnowianie zmierzyli się z zawsze silną reprezentacją PWSZ z Nowego Sącza. Wygrana 4:0 dała naszym akademikom awans do finału, w którym spotkali się z zespołem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Przegrali 1:5, ale zdobywając tytuł akademickiego wicemistrza Małopolski zapewnili sobie awans do półfinału krajowego.

- Gratuluję moim zawodnikom, bo wylali sporo potu, by osiągnąć ten wynik. To jednak dopiero początek zmagań, na wicemistrzostwie Małopolski nie zamierzamy bowiem poprzestać – mówi Krzysztof Tomalski, trener AZS PWSZ Tarnów.

Końcowa kolejność rozgrywek futsalu mężczyzn Akademickich Mistrzostw Małopolski:

1. AZS AGH Kraków

2. AZS PWSZ Tarnów

3. AZS PWSZ Nowy Sącz

4. AZS AWF Kraków

Turniej półfinałowy zostanie rozegrany w Krakowie w dniach od 1 do 4 lutego, finał około dwa tygodnie później w Warszawie.

Swoje mecze fazy play-off rozgrywają również siatkarze i siatkarki. Akademiczki AZS PWSZ uzyskały awans do półfinału, w ćwierćfinale okazały się bowiem lepsze od zawodniczek UJ (2:0 i 1:2). W półfinale czeka je trudne wyzwanie i rywalizacja z zespołem Akademii Górniczo-Hutniczej lub Uniwersytetu Pedagogicznego.

Siatkarze musieli natomiast uznać wyższość reprezentantów Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa (porażki 2:0, 1:2) i grać będą o miejsca od 5 do 8.

Komentarze...