Uwaga! Zmiany w szpitalu św. Łukasza
access_time 2018-01-22 05:31:00
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie poinformował, że z uwagi na rozpoczęty remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, funkcjonowanie oddziału zostaje przeniesione do pomieszczeń na parterze budynku B. Podjazd dla karetek znajdować się będzie przy wejściu głównym – budynek D, a rejestracja w holu budynku D, po prawej stronie od wejścia.

Przypomnijmy, że remont SOR to kolejny etap realizacja zadania „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie” o wartości ponad 7,5 mln zł.

Rozpoczęty etap obejmuje remont oraz rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zmieni się przede wszystkim wejście do SOR-u, ale i hol w którym oczekują pacjenci.

- Ma być bardziej intymnie i komfortowo. Powstaną dodatkowe stanowiska segregacji czyli tzw. triage pacjentów, co skróci czas oczekiwania na przyjęcie. W jednym miejscu powstanie obszar dla chirurgii i ortopedii. Łącznie będzie 9 łóżek oddzielonych parawanami, a uwaga lekarzy i pielęgniarek będzie mogła skupić się na danym obszarze i pacjencie – mówi Anna Czech Dyrektor Szpitala.

Wyremontowana zostanie również wiata dla karetek. Sam oddział zyska nowe instalacje elektryczne, wodno – kanalizacyjne, windę oraz wyposażenie m.in.  w nowe USG czy mechaniczny ratownik.

Remont potrwa do końca 2018 roku.

Komentarze...