Wygrana tarnowianek w Warszawie
access_time 2018-01-22 09:23:00
Po wygranej z Uni Opole i SMS-em ze Szczyrku siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały 3:2 w wyjazdowym meczu drużynę AZS AWF UKSW Warszawa.

Wygrana faworytkom tego spotkania, siatkarkom Grupy Azoty PWSZ nie przyszła jednak łatwo. W pierwszym secie mimo prowadzenia różnicą 5 punktów tarnowianki uległy akademiczkom z Warszawy 22:25. W drugim secie siatkarki z Tarnowa popełniły sporo błędów i partia zakończyła się rezultatem 22:25. Na szczęście tarnowianki, wreszcie na swoim poziomie, zagrały w kolejnych setach. Sygnał do gry dała Adrianna Lewandowska, skuteczna w ataku była Magdalena Szabo, bardzo dobrze zagrywała Sabina Podlasek. Efektem tego siatkarki Grupy Azoty wygrały dwa kolejne sety 25:14, 25:13 i doprowadziły do remisu w tym spotkaniu 2:2 i tym samym do tie-break’a. Piątego seta rozpoczęły z impetem i zmieniały stronę prowadząc 8:3. Drużyna z Warszawy jednak nie rezygnowała i w końcówce zmniejszyła przewagę tarnowianek do 1 punktu. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Michała Betlei, które wygrały tie-break 15:13 i całe spotkanie 3:2.

AZS AWF UKSW Warszawa – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:22, 25:22, 14:25, 13:25, 13:15)