Już tysiąc przyznanych dotacji na innowacje w firmach, edukację i sprawy społeczne
access_time 2018-01-30 14:15:00
Małopolskie firmy i samorządy coraz odważniej sięgają po fundusze unijne z aktualnego rozdania. W Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości, instytucji Województwa Małopolskiego, które odpowiada za rozdzielenie części dofinansowania z aktualnego regionalnego programu operacyjnego, podpisano właśnie tysięczną umowę o wsparcie.

Realizacja regionalnego programu operacyjnego przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. W części dedykowanej projektom na innowacje w firmach, promocję na arenie międzynarodowej, rozwój szkolnictwa zawodowego, zwiększanie kompetencji kluczowych wśród uczniów małopolskich szkół czy tworzenie centrów wsparcia opiekunów osób niesamodzielnych udało się podpisać już tysiąc umów. Dotacja nr 1000. trafiła do jednej z małopolskich firm, która dzięki tym środkom wdroży w swojej firmie wyniki najnowszych badań naukowych.

Środki unijne to potężny impuls do rozwoju dla małopolskich firm, a przez to całego regionu. Zachęcam do sięgania po nie, bo naprawdę jest o co walczyć. Mamy do dyspozycji jeden z największych kwotowo regionalnych programów operacyjnych – to w sumie ponad 12 miliardów złotych. W tym momencie suma zakontraktowanych umów to już ponad 5 miliardów złotych, zostało więc niecałe 60 proc. do wykorzystania    – podkreśla marszałek Jacek Krupa.

Warto dodać, że tylko na dotacje rozdysponowane za pośrednictwem MCP ogłoszono do tej pory 50 naborów, z których mogli skorzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale również samorządy, organizacje pozarządowe czy instytucje otoczenia biznesu. Spośród złożonych 2,5 tys. wniosków, Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania 1 156 pozytywnie ocenionych projektów. Kwota przeznaczona na dofinansowanie tych projektów wyniosła ponad 2,3 mld zł.

Informacje o aktualnych naborach można sprawdzić na poniższej stronie. Warto przypomnieć, że jeszcze w styczniu zostanie ogłoszony konkurs na wsparcie na projekty badawczo-rozwojowe w firmach.

(źródło: Biuro Prasowe UMWM/MCP)

Komentarze...