70 tys. zł dla Via Spei
access_time 2018-01-23 04:57:00
Rok 2018 powitaliśmy wspaniałą ucztą muzyczną dla ducha, połączoną ze szczytnym celem – wsparciem budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie. 5 stycznia br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego odbył się Noworoczny Koncert Charytatywny "Vadim Brodski Carnival Show", podczas którego wystąpili doskonali artyści: światowej sławy Vadim Brodski (skrzypce), Ewelina Szybilska (sopran), Łukasz Gaj (tenor), Julian Brodski (saksofon) oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Było to już 20. wydarzenie, które towarzyszy budowie hospicjum Via Spei. Tego wieczoru artyści zapewnili wszystkim melomanom dawkę największych przebojów muzyki klasycznej, operowo-operetkowej i rozrywkowej, m.in. z repertuaru The Beatles, których znakomita aranżacja i brzmienie urzekły wszystkich obecnych.

- Bardzo nas cieszy, że koncert spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem i już tydzień przed rozpoczęciem zabrakło wolnych miejsc. To niewątpliwy sukces koncertu zwłaszcza, że uczestnicy kierowali się nie tylko chęcią udziału w imprezie kulturalnej, ale również gestem pomocy. Całkowity dochód z przekazanych darowizn w kwocie 70 tysięcy złotych przeznaczymy na rozpoczęcie prac wykończeniowych w budynku (posadzki, płytki). Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wspaniały muzyczny wieczór dobrych serc - mówi Anna Czech, Prezes Fundacji Kromka Chleba.

Tradycyjnie koncertowi towarzyszyło wręczenie wyróżnień za szczególne zaangażowanie na rzecz powstającego hospicjum, toast noworoczny oraz nagrodzenie najhojniejszych darczyńców tego wieczoru cennymi upominkami: jedwabną apaszką od Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, Akwarelami Pani Prezes Anny Czech, koszem upominkowym od Firmy Polan, Voucherem na Pobyt w Hotelu Heron, wysokogatunkowym trunkiem od firmy Al. Capone.

Komentarze...