Trwa tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy
access_time 2018-01-25 05:43:00
Trwa szósta edycja wydarzenia „Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy”. Do 28 stycznia w całej Małopolsce odbędzie się niemal 100 wydarzeń przygotowanych przez urzędy pracy. Zaplanowano konsultacje z doradcą klienta, spotkania informacyjne, badania predyspozycji zawodowych, dni otwarte, warsztaty dla przyszłych przedsiębiorców, Bilans Kariery, spotkania i konsultacje dla instytucji szkoleniowych oraz wiele innych. Koordynatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, a w akcję zaangażowane są powiatowe urzędy pracy z całego regionu.

Jest to przedsięwzięcie, które ma na celu zaprezentowanie oferty, jaką urzędy przygotowały dla różnych grup odbiorców, m.in. młodzieży, przedsiębiorców, osób bezrobotnych, poszukujących zatrudnienia oraz pracujących. Co roku, w styczniu, urzędy pracy z Małopolski wspólnie prezentują ofertę, tak aby osoby, które nie są obecnie klientami urzędu również miały okazję dowiedzieć się, w czym im może pomóc urząd pracy.

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował ofertę spotkań informacyjnych, warsztatów oraz konsultacji indywidualnych dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, ale także uczniów oraz pracodawców. Uczestnicy spotkań Grodzkiego Urzędu Pracy będą m.in. mieli okazję wziąć udział w rekrutacji do publicznej szkoły dla osób dorosłych, skonsultować dokumenty aplikacyjne czy wziąć udział w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej.

W Dobczycach filia Powiatowego Urzędu Pracy z Myślenic proponuje udział w warsztatach z tworzenia własnej działalności gospodarczej oraz indywidualnych porad doradców zawodowych.

Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej zaprasza pracodawców i przedsiębiorców do skorzystania z oferty spotkań przygotowanych specjalnie dla tej grupy odbiorców. Przygotowano również szereg działań dla osób bezrobotnych, które będą mogły m.in. skonsultować się z doradcą klienta.

Osoby zainteresowane możliwościami rozwoju zawodowego mogą zasięgnąć rady u specjalistów ds. rozwoju z Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. Osoby bezrobotne będą mogły uzyskać informacje o usługach realizowanych m.in. ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Osoby zainteresowane zmianami w zatrudnianiu cudzoziemców od 1 stycznia 2018 roku na spotkanie zaprasza Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach.

W Gorlicach osoby przygotowujące się do rozmowy z pracodawcą zapraszamy na warsztaty "Skuteczna autoprezentacja w rozmowie z pracodawcą", realizowane przez tamtejszy Powiatowy Urząd Pracy.

Ofertę dla siebie znajdą również dojrzali mężczyźni. W ramach propozycji Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego znalazły się warsztaty "Mężczyzna w wieku dojrzałym na rynku pracy - zysk z dojrzałości". Z oferty urzędu można również skorzystać w filiach w Słomnikach i Skawinie, gdzie odbędą się spotkania dla osób niepełnosprawnych, a także długotrwale bezrobotnych.

Do Proszowic zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą być bezkonkurencyjni na rynku pracy, a nie ukończyli jeszcze 30 lat.

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie zaprasza na szkolenie z programu PŁATNIK, a także liczne zajęcia poświęcone planowaniu kariery, aplikowaniu o pracę i warsztaty na temat potrzeb pracodawców.

Powiatowy Urząd Pracy w Zakopanem zaprasza na Dni Otwarte dla osób powyżej 50. roku życia.

Jak co roku również Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wraz z Zespołami Zamiejscowymi w Nowym Sączu i w Tarnowie przygotował ofertę spotkań indywidualnych oraz warsztatów dla osób zainteresowanych. Osoby pracujące będą mogły uzyskać informacje, skorzystać z usługi Bilansu Kariery i przystąpić do projektu "Kierunek Kariera" (pod warunkiem spełnienia wymagań rekrutacyjnych). Bilans Kariery realizowany będzie przez doradców z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, m.in. w: Krakowie, Michałowicach, Myślenicach, Nowym Sączu, Nowym Targu, Poroninie, Tarnowie, Wadowicach i Żegocinie.

W ofercie Wojewódzkiego Urzędu Pracy znalazły się również spotkania informacyjne, a także warsztaty jak np.: "Pomnóż umiejętności i możliwości - stwórz swoje portfolio", "Rozmowa kwalifikacyjna z pracodawcą", "Internet narzędziem poszukiwania pracy – jak dotrzeć do pracodawcy przez Internet" czy "Poznawanie siebie i  swoich umiejętności cenionych przez pracodawców".

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował także ciekawą ofertę dla firm szkoleniowych zainteresowanych uzyskaniem znaku jakości MSUES. Od 22 do 26 stycznia odbędą się konsultacje z Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia.

Ofertę dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, chcących otworzyć firmę, wyjechać za granicę czy po prostu wybrać odpowiednie formy rozwoju dla siebie przygotowały wszystkie powiatowe urzędy pracy i jest dostępna na stronie www.pociagdokariery.pl.

Komentarze...