Futsal: Ostatnie sekundy przyniosły remisy
access_time 2018-02-08 11:00:00
Powoli do końca zbliża się sezon 2017/2018 Ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport, a do rozegrania pozostały już tylko cztery kolejki. Coraz bardziej klarowna staje się sytuacja na szczycie tabeli, a stało się dzięki rozstrzygnięciom w minionej 14 kolejce.

Na pierwszy plan wysuwa się pojedynek lidera Lumaro Elbud z byłym już wiceliderem Pchelkowsky Tar-Sped. Porażka tych pierwszych sprawiłaby, że realne szanse na mistrzostwo miałyby jeszcze trzy zespoły. Tak się jednak nie stało, choć pierwsza połowa była wyrównana i mogła się podobać. Pod koniec tej części gry fantastyczną akcją, a szczególnie fantastycznym strzałem popisał się Szymon Adamski, który przemknął z lewego skrzydła na prawe, zwodząc po drodze rywali, a później mocnym strzałem w samo okienko zdobył gola na 4-2. Było to kluczowe trafienie, które praktycznie uspokoiło zapędy rywali i pozwoliło na kolejne gole. Te oprócz niego zdobywali Adrian Ślęzak, Bartłomiej Krużel, Konrad Barwacz i Tomasz Lipiński, a łącznie zdobyli aż dziesięć goli. Damian Chudyba i Mateusz Orlik po dwa razy zdobywali gole dla Pchelkowsky, ale o punktach nie było mowy. Co gorsza, musieli oddać z powrotem drugą lokatę Sportmossimo.pl Grabówka, bo ci mieli do rozegrania mecz z Gryfem Borzęcin i darmowe punkty za mecz Luxtorpedą. Borzęcanie chcieli sprawić sobie niespodziankę i wyrwać punkty, a Mariusz Zabiegała dawał tą nadzieję, bo po jego strzale było 1-1. Była to odpowiedź na trafienie Tomasza Onaka, ale Maciej Aleksander popisał się indywidualną akcją i znów dał prowadzenie Grabówce. Podwyższył w drugiej części Dominik Wardzała i Gryf musiał obejść się smakiem.

Lepiej im poszło w konfrontacji z Grupą Azoty PROREM, bo już na początku Robert Płachno (zdj) zdobył gola z dystansu. Później został bohaterem swojej drużyny, bo w międzyczasie Sebastian Zawrzykraj zdobył dwa gole i do końca PROREM utrzymywał to prowadzenie. Nieobliczalny zegar sprawił, że czas umknął, choć powinien być zatrzymany przy aucie. Wtedy sędziowie pozwolili na wykonanie tego stałego fragmentu gry, nakazując na maksymalnie dwa dotknięcia piłki. Napięcie sięgało zenitu, ale Gryf wytrzymał tą presję i będący na środku Płachno otrzymał piłkę i huknął po ziemi zapewniając jeden punkt swojej drużynie. Te rozstrzygnięcia były korzystne dla Westovii Okna Pawłowski, gdyż zbliżyła się na trzy oczka do podium, a stało się to po zwycięstwie nad Topicar Auto Części. Wynik 7-0 jest wystarczającym opisem do tego spotkania, a gole zdobywali Paweł Kasprzyk, Rafał Zegar, dwa razy Tomasz Nytko i trzy razy Marek Nalepka. Znokautowany Topicar ma jednak wciąż szansę na spokojne utrzymanie się w lidze, a dodatkowym plusem było rozstrzygnięcie pojedynku dwóch bezpośrednich konkurentów. Za ich placami Biała Gwiazda i (B)oca Czemarol stoczyły najważniejszy dla siebie mecz.

Różnica między nimi wynosiła dwa punkty, więc obydwa zespoły myślały tylko o zwycięstwie. Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie i to miał być sygnał, że te punkty pozwolą im się zbliżyć do bezpiecznej strefy. Szybko jednak to zostało zweryfikowane, bo za chwilę był już remis. W dodatku Krystian Kozioł sprawił, że wynik się odwrócił. Nie był to koniec emocji, a wręcz początek, bo znów do remisu doprowadził Klaudiusz Woźniak, a Krzysztof Miroszka po raz drugi lokując piłkę w siatce znów odwrócił wynik. Czas dobiegał końca, ale na 3 sekundy przed jego upływem, (B)oca stanęła przed szansą na wyrównanie. Za piąty faul sędziowie podyktowali przedłużony rzut karny, a przed szansą na swojego drugiego gola w tym meczu stanął Dominik Witek. Wykorzystał tą okazję i po raz drugi w tym dniu ostatnie sekundy przyniosły remis.

Wyniki:

Control Process Luxtorpeda

0:5

Sportmossimo.pl Grabówka

Grupa Azoty PROREM

2:2

Gryf Borzęcin

Pchelkowsky Tar-Sped

4:10

Lumaro Elbud

Biała Gwiazda

3:3

(B)oca Czemarol

Gryf Borzęcin

1:3

Sportmossimo.pl Grabówka

Westovia Okna Pawłowski

7:0

Topicar Auto Części

Tabela:

 

LIGA: Ekstraklasa

L.P

NAZWA

Z

P

R

M

BILANS

PKT

 

1

Lumaro Elbud

12

1

1

14

103:36

37

 

2

Sportmossimo.pl Grabówka

11

3

0

14

70:37

33

 

3

Pchelkowsky Tar-Sped

9

4

1

14

71:55

28

 

4

Grupa Azoty PROREM

9

4

1

14

56:41

28

 

5

Westovia Okna Pawłowski

8

5

1

14

50:38

25

 

6

Gryf Borzęcin

5

6

3

14

38:39

18

 

7

Topicar Auto Części

4

10

0

14

38:66

12

 

8

Biała Gwiazda

2

9

3

14

40:59

9

 

9

(B)oca Czemarol

2

11

1

14

31:70

7

 

10

Control Process Luxtorpeda

2

11

1

14

24:80

7

 

 

Komentarze...