Na torze Motodrom Tarnów, wystartuje trzeci sezon zawodów Junior Cup Rally & Race
access_time 2018-02-14 06:00:00
Rywalizacja w zawodach z cyklu Junior Cup Rally & Race rozpocznie się 18 lutego 2018 roku. To już trzeci sezon zawodów, w których udział biorą najmłodsi zawodnicy sportu motorowego.

Rywalizacja w zawodach z cyklu Junior Cup Rally & Race rozpocznie się 18 lutego 2018 roku. To już trzeci sezon zawodów, w których udział biorą najmłodsi zawodnicy sportu motorowego. W klasie Junior wystartować mogą kierowcy, którzy nie ukończyli 21 roku życia, nie jest wymagane prawo jazdy, ale konieczna jest wcześniejsze doświadczenie z motosportem. Dla kierowców powyżej 21 roku życia organizator przewidział kategorię Open.

Swoich sił za kierownicą mogą spróbować również panie. Płeć piękna może wystartować w odrębnej klasie SL. Tradycyjnie będzie też klasyfikacja RWD, dla kierowców jeżdżącymi samochodami z tylnym napędem. Obecnie poziom startujących w zawodach kierowców jest bardzo wysoki. O końcowym sukcesie zawodników decydują ułamki sekund, dyspozycja dnia i przygotowanie samochodu. Obiekt Motodrom Tarnów w Zbylitowskiej Górze nie jest długim torem wyścigowym, ale odpowiednia konfiguracja nitki wyścigowej, pozwala uzyskać trudny technicznie odcinek. Moc samochodu nie odgrywa podczas zawodów decydującej roli. Bardzo ważne są przede wszystkim umiejętności kierowcy.

Zawodnicy startujący w Pucharze Junior Cup Rally & Race, odnoszą również liczne sukcesy, podczas innych imprez sportowych w regionie. Jarosław Wełna, Szczepan Krzywdziak, Cezary Turek, Kacper Włoch, stali na podium nie tylko podczas rund JCR&R, ale także na innych, mocno obsadzonych Imprezach. W 2017 roku zawody Junior Cup Rally & Race w kategorii Junior, zdominował Cezary Turek. Kierowca startujący Renault Twingo RS wygrał wszystkie rundy letniej edycji zawodów JCR&R. W nowym sezonie 2018 do grona faworytów, w klasie Junior, zalicza się również Krzysztof Kłusak, Karol Duda, Kacper Włoch, Krzysztof Babicz. Liczymy również, że pojawi się nowy zawodnik, który nawiąże emocjonującą walkę o zwycięstwo w całym cyklu zawodów. Królem klasy Open w 2017 był Marcin Sikora. Zawodnik startujący Hondą Civic nie miał sobie równych w najszybszej kategorii zawodów JCR&R. Bardzo dobry wynik uzyskał także Bartosz Turek, który był drugim najlepszym kierowcą w kategorii Open. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów JCR&R przypadło Łukaszowi Rzeszowski. Ten sam kierowca był również najlepszym zawodnikiem w klasie RWD.

Mamy nadzieję, że emocji i adrenaliny w nowym sezonie JCR&R 2018 nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich fanów i kibiców motosportu na tor Motodrom Tarnów, 18 lutego 2018 roku na godzinę 11.00.


 

Komentarze...