W trosce o bezpieczeństwo seniorów
access_time 2018-02-15 04:15:00
Wiek senioralny wcale nie musi oznaczać izolacji, wycofania z aktywności społecznej, fizycznej i zamknięcia się w czterech ścianach własnego domu.

Z takiego założenia wyszli pomysłodawcy projektu socjalnego „Aktywny, zdrowy i bezpieczny senior”, realizowanego w ramach partnerstwa lokalnego - sołtys sołectwa Łęg Tarnowski Robert Tryba i Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie. Wspólnie z partnerami - Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, OSP w Łęgu, członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego, Kołem Gospodyń u Marysi i LZS „Łęgovia” podjęli działania mające aktywizować miejscowych seniorów. Patronat nad projektem objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Założeniem projektu dedykowanego osobom starszym jest wzmocnienie ich integracji ze środowiskiem lokalnym, pogłębienie więzi międzyludzkich, międzypokoleniowa wymiana doświadczeń, zagospodarowanie seniorom wolnego czasu, edukacja w zakresie aktywności fizycznej seniorów i ich rodzin, zdrowego trybu życia i odżywiania oraz wzrostu świadomości na temat bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom. W ramach projektu zaplanowane zostały cykliczne spotkania integracyjne.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Tarnowie także włączyli się w realizowany projekt „Aktywny, zdrowy i bezpieczny senior”. W niedzielę 4 lutego br. w budynku Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowym w Łęgu Tarnowskim odbyło się pierwsze spotkanie pod nazwą „Wieczór z seniorem – Bezpieczny senior”. W jego trakcie przedstawiciel Policji przybliżył uczestnikom przestępstwa na które najczęściej narażone są osoby starsze, w tym oszustwa „na wnuczka” i „policjanta”, metody działania przestępców oraz skuteczne metody unikania zagrożeń.

Komentarze...