Młodzi pływacy SP20 z "workiem" medali Mistrzostw Małopolski
access_time 2018-02-12 05:25:00
Doskonale spisali się dzisiaj w Nowym Sączu w Finale Wojewódzkim Małopolskich Igrzysk Dzieci w pływaniu uczniowie SP Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie.

Reprezentujący tę szkołę uczniowie, na co dzień zawodnicy sekcji pływackiej UKS Sokół Mościce Tarnów, w klasyfikacji drużynowej zdobyli Wicemistrzostwo Województwa w sztafecie 6x50 m stylem dowolnym w składzie: Przemysław Kozioł, Natanael Stawarz, Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz, Tymoteusz Jarząb i Igor Szczerba.

Równie dobrze spisali się reprezentanci SP Nr 20 w konkurencjach indywidualnych. Na dystansie 50 m stylem grzbietowym Igor Szczerba został mistrzem Województwa, a Natanael Stawarz zajął XII miejsce.

W konkurencji na 50 m stylem dowolnym Tymoteusz Jarząb zdobył tytuł II wicemistrza, Przemek Kozioł był IX a Tomasz Maniawski XIII.

Na 50 m stylem klasycznym tuż za podium został sklasyfikowany Mikołaj Jurkiewicz a na 50m stylem motylkowym VII miejsce zajął Filip Korman.

Wszyscy zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie a trenerem ich jest Anna Jasiak.