Relacja z Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 - Tarnów
access_time 2018-02-10 06:15:00
W środę i czwartek, 7 i 8 lutego 2018 r. w Hali Sportowej PWSZ w Tarnowie odbyły się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej,koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Tarnowie gościły siatkarki Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów i szczypiorniści SPR Grupa Azoty Tarnów.

Siatkarki Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów tak wypowiedziały się o imprezie: „Super zabawa, super wydarzenie. Tyle małych dzieci, z taką energią - po prostu bomba." - mówi Maja Grodzka. Z kolei
Magdalena Dynarowicz powiedziała: „Muszę przyznać, że jestem zdziwiona ile dzieci mają siły. Tak mi przybijają piątki, że aż ręka odpada. Na pewno są tu jakieś małe złotka, które kiedyś zagrają w Reprezentacji Polski.".

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Tarnowie sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport" prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

Aktywne przedszkolaki poznają również podstawowe zasady ekologii,których uczą się dzięki Stora Enso.

Wyjątkowe atrakcje przygotowali partnerzy lokalni imprezy. Miasto Tarnów ufundowało m.in. kamizelki odblaskowe, kaski rowerowe i ogrzewacze, które rodzice i opiekunowie Aktywnych Przedszkolaków mogli wygrać w konkursach. Specjalne nagrody ufundował także Hit-Sport.

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki" z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. W sumie, w imprezach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Tarnów wzięło udział niemal 500 dzieci z 28 przedszkoli.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(źródło:: Przedszkoliada.pl)

Komentarze...