Wypadek na A4. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował
access_time 2018-02-10 10:32:00
Autostrady i drogi szybkiego ruchu uchodzą za bezpieczne miejsca do podróżowania. Niestety, kierowca audi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Samochód po uderzeniu w bariery ochronne, kilkukrotnie dachował zatrzymując się w przydrożnym rowie. Na szczęście w pobliżu służbę pełnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej przemieszczając się po autostradzie A4 w okolicach Bochni, zauważył rozbite audi, leżące w rowie – jak się okazało samochód chwilę wcześniej wypadł z drogi.

Strażnicy Graniczni natychmiastowo przystąpili do udzielania pomocy. Wezwali służby ratunkowe, po czym przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W rozbitym samochodzie podróżowało dwóch obywateli Polski. Po zdarzeniu obydwaj byli przytomni. Najbardziej ucierpiał kierowca, który miał ranę ciętą głowy oraz skarżył się na silny ból głowy oraz ręki. Osoby poszkodowane zostały odpowiednio zabezpieczone. W rozbitym samochodzie funkcjonariusze odłączyli również akumulator, aby uniknąć niebezpieczeństwa zapłonu.

Do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, Straż Pożarnej oraz Policji, funkcjonariusze zadbali o utrzymanie przepustowości autostrady, celem uniknięcia większej ilości zdarzeń.

Źródło: www.karpacki.strazgraniczna.pl Michał Tokarczyk

Komentarze...