Karpacki Oddział Straży Granicznej z nową siedzibą za blisko 2,5 mln zł
access_time 2018-02-15 06:15:00
Nieruchomość o wartości ponad 2,5 miliona złotych otrzyma w trwały zarząd Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. Decyzję dotyczącą przekazania nieruchomości, w obecności komendanta Karpackiego Oddziału SG ppłk. Stanisława Laciugi i komendanta placówki SG w Tarnowie mjr. Łukasza Olenicza, podpisał prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Mowa o terenie i budynku przy ul. Zbylitowskiej 9, w którym wcześniej swoją siedzibę miało Centrum Kształcenia Ustawicznego im. ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Obiekt po dwóch latach znalazł nowe przeznaczenie – stanie się siedzibą Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

– To jest ważny dzień dla Tarnowa i dla Mościc. Przez kilkanaście miesięcy szukaliśmy rozwiązania, w wyniku którego ta istotna dla naszego państwa i całego systemu obronności instytucja mogłaby być reprezentowana w godnych warunkach.Jest to wkład Tarnowa w nasze wspólne bezpieczeństwo – mówi prezydent Roman Ciepiela.

Decydując się na wybór nieruchomości brano pod uwagę nie tylko potrzeby organizacyjne Straży Granicznej, ale również względy logistyczne i techniczne. Przekazywany budynek spełnia te kryteria – jest w dobrym stanie technicznym i dobrym położeniu komunikacyjnym, co pozwoli na jego optymalne wykorzystanie przez SG z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań.

– Karpacki Oddział Straży Granicznej operuje obecnie w dwóch województwach: świętokrzyskim (placówka w Kielcach) oraz małopolskim (placówki w Krakowie-Balicach, Zakopanem i w Tarnowie). Dzisiejsze wydarzenie jest dla nas bardzo ważne – wreszcie po 10 latach tarnowska placówka znajduje swoje miejsce. Przez wiele miesięcy szukaliśmy możliwych rozwiązań i bardzo się cieszę, że je znaleźliśmy – mówi komendant Karpackiego Oddziału SG ppłk. Stanisław Laciuga.

Zadowolenia nie kryje również komendant placówki SG w Tarnowie mjr. Łukasz Olenicz: Działamy od 15 stycznia 2008 roku, jako ostatnia placówka Straży Granicznej w kraju nie mieliśmy swojej siedziby. Bardzo się cieszę, że taki okazały budynek (prawie 1400 m2) będzie nam służył.

Bezpośrednio po przejęciu obiektu Karpacki Oddział Straży Granicznej ogłosi przetarg na sporządzenie dokumentacji. – Mamy zapewnione środki budżetowe na wykonanie niezbędnych prac modernizacyjnych – dodaje komendant Stanisław Laciuga. Termin zakończenia ww. prac planowany jest na rok 2020.

Fot. karpacki.strazgraniczna.pl

 

Komentarze...