„Maluch+” dla Zakliczyna
access_time 2018-02-23 04:56:00
Gmina Zakliczyn pozyskała kolejne rządowe dofinansowanie do rozpoczętej już budowy samorządowego przedszkola ze żłobkiem. Tym razem 400 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch+” 2018 moduł 1a.

Tegoroczna edycja programu „Maluch+” składa się z czterech modułów. Zakliczyn, którego wniosek został wcześniej pozytywnie oceniony i zaopiniowany przez Wojewodę Małopolskiego, starał się o pieniądze z modułu 1a – przeznaczony był na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne żłobki lub kluby dziecięce.

- To kolejne pozyskane przez nas dofinansowanie na budowę obiektu przy ul. Malczewskiego. Wcześniej otrzymaliśmy milion złotych dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa, dzięki czemu mogliśmy ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na budowę przedszkola ze żłobkiem – przypomina burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Prace przy budowie samorządowego przedszkola ze żłobkiem w Zakliczynie są już bardzo zaawansowane. Gotowy jest w zasadzie stan surowy parteru, a prace trwają na pierwszym piętrze budynku, w którym utworzonych zostanie 20 miejsc do opieki nad maluchami do lat 3 oraz w komfortowych warunkach (w przedszkolu) przebywać będzie mogło nawet przeszło 200 dzieci.

Obecnie potrzeby nie są wprawdzie tak duże, bo w Zakliczynie wystarczy przedszkole na około 150 miejsc, ale – zdaniem burmistrza – zakliczyńska gmina się rozwija i dzieci powinno przybywać, także dzięki Programowi Rodzina 500+, który bardzo sprawnie jest tutaj wcielany w życie.

Wartość inwestycji przy ul. Malczewskiego wynosi 5,5 mln zł, a termin jej zakończenia – wraz z pomysłowo zagospodarowanym otoczeniem - planowany jest na wrzesień tego roku.


 

Komentarze...