Przyznano kolejny stypendia Gminy Tarnów
access_time 2018-03-08 06:37:00
Wójt Gminy Tarnów kolejny raz przyznał stypendia dla wybitnie uzdolnionych młodych ludzi, wyróżniających się w dziedzinach. Otrzymali je: młoda pisarka Adrianna Kawula, trębaczka Maria Strzesak, zawodnik MMA Dominik Oślizło oraz biegacze – Daniel Grobecki i Bartłomiej Czwakiel.

Adrianna Kawula – 18 lat z Koszyc Wielkich. Zdolna, młoda pisarka. Zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim pt. „Schwytaj Białego Kruka” oraz I miejsce w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie fantasy w świecie mitologii słowiańskiej. Jej twórczość znajdziemy m.in. w zbiorze opowiadań fantasy pt. „Słowiański Skarb”.

Maria Strzesak – 18 lat, mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Uczennica III LO oraz Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie – w klasie trąbki. Bierze udział w licznych konkursach i festiwalach, zarówno lokalnych i ogólnopolskich jak i międzynarodowych.  Brała udział w Ogólnopolskim projekcie „Śpiewająca Polska” gdzie wystąpiła jako solistka (gra na trąbce). Warto wymienić również IV i V Ogólnopolski Festiwal „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” oraz I Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny we Lwowie.

Dominik Oślizło – 18 lat, mieszka w Zawadzie. Od pięciu lat trenuje MMA w Legion TEAM Tarnów. Zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów MMA we Wrocławiu, III miejsce w zawodach Puchar Podkarpacia MMA w Jarosławiu. Zwyciężył na półzawodowej Gali HFO w Nowym Targu.

Daniel Grobecki – ma 18 lat i mieszka w Nowodworzu. Uczeń 2 klasy III LO w Tarnowie. Od 2013 roku trenuje lekkoatletykę w klubie AZS PWSZ w Tarnowie, jest biegaczem. Koronny dystans Dominika to 100 metrów. W minionym sezonie wygrał Halowe Mistrzostwa Juniorów Małopolski na dystansie 60 metrów. Jest vicemistrzem Polski w sztafecie 4x100 na Mistrzostwach Polski poniżej 20 lat.

Bartłomiej Czwakiel – dwudziestoletni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, student AWF we Wrocławiu. Trenuje lekkoatletykę, był zawodnikiem Klubów Sportowych: MLUKS Tarnów oraz LKS „Wolania” Wola Rzędzińska. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe na szczeblu zarówno ogólnopolskim jak i międzynarodowym w indywidualnych biegach przełajowych.

Program wspierania wybitnie utalentowanych z terenu gminy Tarnów funkcjonuje już kilkanaście lat. W tym czasie stypendia otrzymało kilkadziesiąt utalentowanych młodych osób, którzy osiągają w swoich dziedzinach nadzwyczajne sukcesy. W tym wyjątkowym gronie znaleźli się zdolni sportowcy czy muzycy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A