Bezpieczny przejazd kolejowy
access_time 2018-03-08 08:01:00
W poniedziałek 5 marca w całej Polsce miały miejsce nasilone kontrole w rejonie niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei prowadzili działania ukierunkowane na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w tych newralgicznych punktach.

Poniedziałkowa akcja miała na celu przede wszystkim ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Podczas pełnionej służby mundurowi WRD Tarnów oraz SOK przypominali kierowcom, że na torach pierwszeństwo ma zawsze pociąg, a rutyna i brak poszanowania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym może doprowadzić do tragedii. Podczas całodziennej, poniedziałkowej akcji policjanci ukarali dziewięciu kierowców naruszających przepisy w rejonach niestrzeżonych przejazdów kolejowych. To bardzo duża liczba z uwagi na ostatnie zdarzenia z udziałem pociągów w regionie tarnowskim.

Policjanci przypominają, że jadąc samochodem sami możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zalecają, by stosować się do zasad ograniczonego zaufania i zawsze w rejonie przejazdu kolejowego rozglądać się czy nie nadjeżdża pociąg, bo rogatki czy sygnalizacja świetlna lub dźwiękowa mogą ulec uszkodzeniu, tak jak inne urządzenia automatyczne. Dlatego w trosce o swoje zdrowie i życie, kierowcy na przejazdach kolejowych powinni stosować się do hasła: ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A