Dzielnicowy z Żabna zatrzymuje dwóch poszukiwanych w ciągu doby
access_time 2018-03-12 02:54:00
Elastyczny czas pracy niejednokrotnie poza godzinami służby, to codzienność w byciu dzielnicowym. Swoboda nawiązywania kontaktów oraz znajomość swojego rewiru to umiejętność ułatwiająca pracę. Takie predyspozycje pozwoliły dzielnicowemu z Żabna w ciągu niespełna 12 godzin zatrzymać dwóch poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

Doskonałym tego przykładem jest policjant z Żabna – asp. Andrzej Mrówka. W piątek (02.03.br.) w godzinach dopołudniowych dzielnicowy będąc poza godzinami służby, wykorzystał swoje doświadczenie oraz kontakty i zainicjował spotkanie z osobą poszukiwaną. Mężczyzna przyszedł do komisariatu w Żabnie w wyznaczonym czasie. Dowiedział się wówczas, że sąd zastosował wobec niego karę aresztu, która może zostać zamieniona na karę grzywny. Poszukiwany po jej opłaceniu uwolnił się od aresztowania.

Tego samego dnia będąc już w służbie w godzinach wieczornych ten sam dzielnicowym zatrzymał kolejnego poszukiwanego do odbycia kary aresztu. Dobrze znany policjantowi mężczyzna, został zatrzymany w centrum miasta, a ponieważ miał możliwość zamiany kary aresztu na grzywnę, również skorzystał z tego przywileju i po jej wpłaceniu uwolnił się od aresztowania.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A