"Gala urodzinowa" z okazji 688. rocznicy lokacji Tarnowa
access_time 2018-03-08 10:08:00
Kilkuset tarnowian zgromadziło się w kinie Marzenie, aby wziąć udział w „Gali urodzinowej” z okazji 688. rocznicy lokacji miasta. Okolicznościowe spotkanie było okazją do wspólnych życzeń, wspomnień i rozmów o przyszłości miasta.

Uroczysta gala była także okazją do złożenia życzeń honorowemu obywatelowi Tarnowa płk. Jerzemu Pertkiewiczowi, który 25 lutego obchodził swoje 98. urodziny. Jubilat oprócz symbolicznych upominków otrzymał moc urodzinowych życzeń, za które odwdzięczył się… życzeniami. – Szanowni Państwo, jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy składali mi życzenia urodzinowe, a dzisiejszy wieczór jest dla mnie szczególny, bo dzień moich urodzin zbiega się z urodzinami miasta tak pięknego, jak Tarnów. Składam życzenia urodzinowe miastu na ręce pana prezydenta: oby miasto dalej się tak rozwijało i tak piękniało, żeby miasto Tarnów było miastem ludzi szczęśliwych, żyjących w dobrobycie i żeby ci ludzie doceniali to miasto, jako swoją małą ojczyznę – mówił płk. Jerzy Pertkiewicz.

Popołudniowe spotkanie miało jeszcze jeden urodzinowy aspekt. Po raz pierwszy w historii został uhonorowany tarnowianin, który dołączył do wielkiej miejskiej rodziny w dniu rocznicy lokacji miasta. W tym roku okolicznościowy czek o wartości 1330 zł i kolorowe pluszaki trafiły do Zosi, która dokładnie rok temu 7 marca 2017 r. przyszła na świat. Takie wyróżnienie będzie również przyznawane w kolejnych latach.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, podczas której wystąpili muzycy i aktorzy Piwnicy pod Baranami. Zgromadzeni w kinowej sali mieli możliwość wysłuchania zarówno pieśni, które na stałe goszczą w repertuarze Piwnicy, jak również nowych autorskich utworów artystów w różnorodnej stylistyce.

Fot. Mateusz Niemczura 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A