Pływacy Sokoła nie zwalniają tempa
access_time 2018-03-13 05:40:00
W V Rundzie Pływackiej Soboty rozegranej na basenie w Wadowicach znów doskonale spisali się 11-, 12- i 13-letni pływacy Sokoła Mościce Tarnów.

Dwa pierwsze miejsca na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 34.58, i 400m stylem dowolnym z czasem 4:49.69 wśród 12-latków  zdobył Tymoteusz Jarząb, poprawiając na obydwu dystansach dotychczasowe rekordy życiowe.

Jego kolega klubowy Mikołaj Jurkiewicz również poprawiając swoje rekordy życiowe  z czasem 5:05.36 zajął na 400m stylem dowolnym  drugie miejsce a na 200m stylem zmiennym z wynikiem 2:49.26 trzecie miejsce.

W tej samej konkurencji wiekowej na podium stanął jeszcze Filip Korman który zajął drugie miejsce na 100m stylem motylkowym z czasem  1:16.90 lepszym od dotychczasowego rekordu życiowego.

W klasyfikacji łącznej zawodów w kategorii 12-latków Tymoteusz Jarząb z sumą 658 punktów w klasyfikacji FINA zdobył pierwsze miejsce i puchar dla najlepszego zawodnika, Mikołaj Jurkiewicz zdobywając 606 punktów drugie miejsce a Filip Korman z 510 punktami zdobył ósme miejsce.

Swoje rekordy życiowe w tej kategorii wiekowej poprawili również: Natalia Biedrzycka, Anna Święs, Justyna Patrzałek, Tomasz Maniawski, Miłosz Mika, Kacper Skibka, Igor Sobiechowski, Natanael Stawarz i Filip Wadas.

Bardzo dobrze spisał się również wśród 13 latków Igor Szczerba który poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe zdobył z czasem 31.31 drugie miejsce na 50m stylem grzbietowym i  na 400m stylem dowolnym z czasem 4:38.41, oraz trzecie miejsce z czasem 1:08.51 na  100m stylem motylkowym.

W klasyfikacji łącznej zawodników 13 letnich zajął  drugie miejsce zdobywając 800 punktów FINA. W tej samej kategorii wiekowej wystąpili jeszcze Hanna Olszak i Przemysław Kozioł którzy również poprawili swoje najlepsze rezultaty.

W  kategorii najmłodszych 11 letnich zawodników w swoich występach w  Wadowicach  rekordy życiowe poprawili: Bartosz Bogacz, Ania Hajdo,  Maja Woźny,  Zuzanna Augustyńska,  Klaudia Zabawa, Dominika Zabawa i Oliwia Rogala. Wszyscy zawodnicy Sokoła Mościce Tarnów są uczniami SP Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, ich trenerami są Anna Jasiak, Szymon Szwiec i Ryszard Mróz a głównym sponsorem Grupa Azoty Tarnów.