Zadbaj o formę po zimie
access_time 2018-04-14 14:40:00
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Jeśli myślisz o zrzuceniu kilku kilogramów, zadbaj o ruch, odżywianie i dobre nawyki, a szybko odzyskasz siły po zimie!

Zimowe miesiące i brzydka aura za oknem nie zachęcają nas do dbania o swoją formę. W zimie więcej jemy, więcej pijemy gorących napojów, co prowadzi do tycia i wypłukiwania ważnych mikroelementów z naszego organizmu.

Przygotowaliśmy dla Was kilka porad, jak w łatwy i przyjemny sposób zacząć żyć aktywnie.

Korzystaj z ładnej pogody!

Dni są coraz dłuższe, dlatego postaraj się codziennie po pracy wyjść na przynajmniej półgodzinny spacer. Jest to naukowo udowodnione, że minimum półgodzinny spacer pomaga nam rozruszać nasze stawy i spalić sporo kalorii! Nie zapominajmy o witaminie D, o którą tak ciężko w okresie zimowym. Możesz zaprosić swoich znajomych do wspólnych ćwiczeń. Nie ma nic zdrowszego niż fitness na świeżym powietrzu.

Trening w siłowni

Jeśli jesteś bardzo zmotywowany(-ana) do zrzucenia kilku kilogramów warto wykupić karnet na siłowni i poprosić o pomoc trenera. Jest to idealna opcja dla wszystkich, którzy mają mało czasu i chcą, w krótkim czasie osiągnąć zadowalające efekty. Siłownie mają w swoich ofertach: zajęcia fitness, zajęcia z terenem personalnym, jogę, treningi obwodowe. Wiele siłowni zachęca klientów pierwszym darmowym treningiem, podczas którego można zdecydować, czy warto zainwestować w karnet.

Odpowiednia dieta

Sięgnij po zdrową żywność! Odpowiednia dieta to podstawa w walce z dodatkowymi kilogramami. Same ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli nie połączymy ich właśnie ze zdrowym odżywianiem. Włącz do swojego jadłospisu warzywa, owoce, chude mięso, nabiał oraz pij dużo wody niegazowanej minimum 2,5 litra dziennie. Pamiętaj również, aby jeść więcej mniejszych posiłków, ale częściej. Ostatni 2-3 godziny przed snem.

Nie dajmy się zwariować

Pamiętajmy, aby nie ćwiczyć ponad własne możliwości, ponieważ może się to skończyć poważną kontuzją. Jeśli zdecydujecie się na spacery, bieganie, nordic walking, bieganie na bieżni zacznijcie od małych dystansów i z czasem je wydłużajcie. W tej kwesto warto zadbać o odświeżenie swojego sprzętu lub zakupienie nowego. By ograniczyć wydatki warto zajrzeć na stronę www.kod-rabatowy.pl/dotsport/, gdzie znajdują się liczne rabaty i kody rabatowe. Nie przesadzajmy również z dietą – zmieniaj skład Twoich posiłków stopniowo, aby żołądek nie zwariował. Wprowadzaj swoją wiosenną rewolucję zdrowotną powoli, ale skutecznie, a na pewno szybko wrócisz do formy.

Komentarze...