25 lat Szpitala św. Łukasza z darmowymi badaniami
access_time 2018-03-23 06:41:00
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie zainaugurował jubileuszowy 25 rok działalności. Z tej okazji w każdym najbliższym miesiącu odbywać się będą akcje bezpłatnych badań i porad profilaktycznych. Jeszcze w marcu zapraszamy do udziału w badaniach w kierunku wykrywania chorób nerek. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, otyłość lub po prostu chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia - skorzystaj z darmowych badań. Sprawdź swoje nerki!

- Blisko 4 mln Polaków cierpi na choroby nerek, które mogą doprowadzić do konieczności dializowania lub przeszczepu nerek. Często choroby te rozwijają się bezobjawowo, tylko wykonanie specjalnych badań daje odpowiedź czy nasze nerki są zdrowe – przekonuje dr med. Antoni Sydor ze Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.

Podobnie jak w przypadku innych chorób, tu również ważna jest szybka diagnoza. Bo każdą chorobę, nawet tak niebezpieczną można leczyć. Im szybciej poddamy się terapii tym większa szansa, że uratujemy nerki przed niewydolnością. W grupie podwyższonego ryzyka zachorowań są osoby chore na cukrzycę, z nadciśnieniem, ludzie starsi oraz rodziny leczących się na przewlekłą chorobę nerek.

W sobotę 24 marca od godziny 9.00 do 11.00 w tarnowskim szpitalu na pacjentów czekają bezpłatne badania poziomu kreatyniny we krwi z filtracją kłębuszkową eGFR oraz oznaczenie stężenia glukozy we krwi. Należy zgłosić się na czczo po 10-12 godzinach od ostatniego posiłku.

- Bardzo często wyniki przeprowadzonych badań okazują się dla wielu osób sygnałem, żeby rozpocząć leczenie lub radykalnie zmienić tryb życia i odżywiania, by nie paść ofiarą "cichego zabójcy". Nawet jeżeli jedna osoba dzięki tym badaniom rozpocznie na czas leczenie, akcja ta będzie miała ogromny sens. Wierzę, że wyniki akcji skłonią wiele osób do refleksji nad potrzebą zmian swojego trybu życia – mówi Anna Czech Dyrektor Szpitala.

Udział w badaniach wymaga wcześniejszej rejestracji pod nr telefonu 14 63 15 859.

Komentarze...