Poradnia dentystyczna CZT w Olszynach
access_time 2018-03-22 05:44:00
Mieszkańcy okolic Olszyn będą mieli łatwiejszy dostęp do opieki dentystycznej na wysokim poziomie. Centrum Zdrowia Tuchów uruchamia tam Poradnię Stomatologiczną. Od 26 marca w budynku nr 554 będzie ona działać na zasadach komercyjnych - rejestracja pod nr tel. 795 595 168. Spółka medyczna wystąpiła jednocześnie do Narodowego Funduszu Zdrowia o przyznanie kontraktu na realizowane tam świadczenia.

Uruchomienie poradni to efekt zaangażowania świadczeniodawcy, ale także władz samorządowych. Koszty remontu związanego z adaptacją pomieszczeń poniosły bowiem władze gminy Rzepiennik Strzyżewski. Centrum Zdrowia Tuchów wzięło na siebie wyposażenie poradni w nowoczesny sprzęt i narzędzia. Budynek został także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dla pacjentów z ograniczeniami ruchowymi powstał specjalnie zaprojektowany węzeł sanitarny. W palecie dostępnych świadczeń, które będą realizowane w nowej poradni znalazły się: stomatologia zachowawcza, protetyka czy usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym.

Poradnia jest także przygotowana do leczenia dzieci i młodzieży, a gabinet zyskał formę przyjazną dla najmłodszych. Przewidziano tam możliwość przeprowadzenia zajęć nauki higieny jamy ustnej. Właściwa profilaktyka pozwala utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji, uniknąć ubytków i uszkodzeń dziąseł czy szkliwa.

Istnieje wiele form profilaktyki. Począwszy od codziennego szczotkowania czy nitkowania zębów skończywszy na profesjonalnych zabiegach zabezpieczających, wykonywanych w gabinecie stomatologicznym.

Świadczeń w Olszynach, na początek w poniedziałki w godzinach 10.00 – 13.00, udzielać będzie lek. dent. Katarzyna Witek. Rozstrzygnięcie dotyczące finansowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia ma zapaść 18 maja.

Komentarze...