Miasto nagrodzone za przebudowę stadionu "Błekitnych"
access_time 2018-03-23 04:54:00
Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski po raz 18. przyznała tytuły „Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2017”. Wśród nagrodzonych inicjatyw znalazła się przebudowa stadionu przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Dyplom odebrał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Celem konkursu jest promowanie najważniejszych przedsięwzięć o wymiarze społecznym, ważnych dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, jak również inwestycji w infrastrukturalnych. W gonie 10 nagrodzonych inicjatyw z województwa małopolskiego znalazła się przebudowa stadionu piłkarskiego na stadion lekkoatletyczno-piłkarski, usytuowanego w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 32.

Przypomnijmy, inwestycja przebiegała dwuetapowo. W pierwszym etapie zakres prac obejmował wykonanie: boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 64 x 100 m z bramkami, bieżni lekkoatletycznej z nawierzchnią poliuretanową 8-torową 100 m, bieżni okrężnej 6-torowa 400 m, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni do skoku wzwyż, 2 skoczni do skoku o tyczce, skoczni do skoku w dal i trójskoku, 2 rzutni do pchnięcia kulą, rzutni do rzutu dyskiem i młotem z klatką bezpieczeństwa oraz rzutni do rzutu oszczepem.

W drugim etapie wybudowano na stadionie betonową trybunę, która pomieścić może ponad 1900 osób, wraz z budynkiem magazynowym z pomieszczeniem dla spikera. Obiekt zyskał nowe nagłośnienie i oświetlenie, dzięki czemu sportowcy mogą trenować także w godzinach wieczornych. Ponadto na terenie kompleksu sportowego powstały siłownia plenerowa oraz boisko do siatkówki i koszykówki ze sztuczną nawierzchnią.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 8.691.424 zł (w tym dofinansowanie w wysokości 1 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej).

Komentarze...