Podsumowanie akcji „spoKREWnieni”
access_time 2018-04-11 16:25:00
1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w siedzibie MSWiA zainaugurowana została akcja „spoKREWnieni służbą” mająca na celu oddawanie krwi przez służby podległe MSWiA oraz żołnierzy Wojska Polskiego by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym.

Inauguracja drugiej edycji akcji odbyła się nieprzypadkowo właśnie 1 marca – to dzień ,w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Przez cały marzec funkcjonariusze z garnizonu małopolskiego podlegli MSWiA, oddawali krew podczas akcji „spoKREWnieni”. W zbiórce uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także wszystkie komendy miejskie i powiatowe na terenie całego województwa. W akcję zaangażowali się także uczniowie i mieszkańcy.

W sumie, na apel ministerstwa w garnizonie małopolskim odpowiedziało 315 osób, które łącznie oddały ponad 141 litrów krwi.

Wszystkim, którzy bezinteresownie podzielili się swoją krwią oraz pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji dziękujemy, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych kampaniach.

Krew jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może przekazać drugiej osobie. Jest naturalnym lekarstwem, który nie ma swojego syntetycznego zamiennika. To wspaniałe, że są wśród nas ludzie, którzy bezinteresownie dzielą się cząstką siebie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A