Rymowankami zachęcają do sprzątania po psach
access_time 2018-04-09 06:25:00
Członkowie Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej umieszczają na tarnowskich terenach zielonych tabliczki z zabawnymi rymowankami. Ma to na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Tarnowa na problem z psimi odchodami. W tym roku tabliczki wykonano w dwóch wzorach.

Akcja ta jest kontynuacją kampanii zapoczątkowanej w roku ubiegłym. Wówczas inicjatywa Straży Miejskiej spotkała się z dużą aprobatą i zainteresowaniem mieszkańców Tarnowa. Wielu z nich dzwoniło nawet z prośbą o umieszczenie takiej tabliczki w okolicy swojego miejsca zamieszkania.

– W związku z tym, w tym roku zwróciliśmy się do tarnowian, aby zgłaszali potrzebne ich zdaniem lokalizacje. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt propozycji miejsc, w których mieszkańcy chętnie widzieliby tabliczki i jutro w pierwszej kolejności właśnie tam zostaną one umieszczone – mówi komendant Straży Miejskiej w Tarnowie, Krzysztof Tomasik.

Tarnowscy strażnicy miejscy w dalszym ciągu oczekują jednak na zgłoszenia miejsc, w których tabliczki takie powinny się znaleźć.

Komentarze...