Wystawa Joanny Babuli w... Szpitalu św. Łukasza
access_time 2018-04-23 05:47:00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz Szpital Wojewódzki im. Świętego Łukasza zapraszają na wystawę prac Joanny Babuli "Przypadek". Bardzo ciekawe prace można oglądać w szpitalnym holu, na parterze.

Cykl 45 rysunków długopisem powstał w 2016 roku „na kolanie” podczas podróży do, z, oraz w trakcie kilkudniowego pobytu w szpitalu. Przyczyną zdarzenia wcale nie był nagły atak choroby, a wręcz przeciwnie, spektakularne wyzdrowienie.

Kolorowe obrazki formatu kartki papieru wykonane techniką akrylową na płótnach to ewolucja tamtych szkiców. Już jako komplet stanowiły aneks z rysunku do dyplomu uzyskanego na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Grafiki prezentowane na wystawie, w pewien sposób sprowokowane przez miejsce, jakim jest szpitalny korytarz, są ich zupełnie nową artystyczną interpretacją.

Joanna Babula - ilustratorka, malarka. Urodzona w Tarnowie, gdzie nadal mieszka i działa twórczo. W 2016 roku obroniła dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni dra hab. Rafała Borcza (studia podyplomowe). Z wykształcenia również mgr inż. geofizyk środowiska. Od blisko dziesięciu lat zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt opublikowanych tytułów. Uczestniczka wielu zbiorowych wystaw malarskich, również kilku indywidualnych. Laureatka drugiej nagrody konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie 2017 organizowanego przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, finalistka 27. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2017 - Galeria Sztuki w Legnicy. Zwyciężczyni konkursu Bryły Platona 2017 - zaproszenie do grona artystów Galerii Platon we Wrocławiu.

Jest to kolejna wystawa BWA prezentowana w Szpitalu, wcześniej w tym samym miejscu pokazywane były prace dzieci powstałe podczas warsztatów plastycznych w Szpitalu i w BWA.

Wystawa przygotowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, we współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Komentarze...