"Kładka zakochanych" znów dostępna
access_time 2018-04-23 03:58:00
Zakończyły się prace remontowe na kładce pieszo-rowerowej nad potokiem Wątok, nazywanej Kładką Zakochanych. Kładka została otwarta dla przechodniów, a na jej barierce znów pojawiają się kłódki, symbole wiecznej miłości.

Gruntowny remont był konieczny, bo kładka była w złym stanie technicznym. W ramach prac usunięto skorodowaną blachę pomostu, wypiaskowano dźwigary główne, wymieniono poprzeczki, a na pomoście zamontowano nową blachę. Barierki zostały oczyszczone i pomalowane na nowo. Remont trwał około dwóch miesięcy, w tym czasie kładka była zamknięta, konieczne było również zdjęcie z barierek zawieszonych tam wcześniej kłódek. Zdjęte z barierek kłódki znajdą nowe miejsce – wkrótce zostaną wyeksponowane w witrynie w Galerii Tarnovia.

W najbliższych dniach wymienione zostaną lampy, oświetlające kładkę, a zbudowane na czas remontu drewniane rusztowanie zostanie rozebrane. Z końcem kwietnia zakończy się również czyszczenie i piaskowanie barierek za kładką, schodzących do chodników, prowadzących wzdłuż rzeki. Remont kładki kosztował około 35 tysięcy złotych.

Pierwsze kłódki, symbolizujące wieczną miłość, pojawiły się na kładce nad Wątokiem kilka lat temu, za sprawą między innymi projektu „Zakochani w Tarnowie” Stowarzyszenia Kanon.

Komentarze...