Bądź Mądry – Bądź KREWetką
access_time 2018-04-21 07:10:00
Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie organizują akcję – „Bądź Mądry – Bądź KREWetką!”

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie organizują akcję – „Bądź Mądry – Bądź KREWetką!”. Projekt ma na celu zachęcenie do regularnego oddawania krwi oraz zwiększenie świadomości o tym, jak istotne jest krwiodawstwo oraz jak bardzo kilka minut, które poświęcimy na oddanie krwi może zmienić czyjeś życie.

Akcja odbędzie się 24 kwietnia w budynku III LO w godzinach 9:00-12:00. Organizatorzy przewidują koncert na hali sportowej w III LO oraz możliwość oddania krwi w utworzonym wspólnie z TPK mobilnym punkcie krwiodawstwa. Każda osoba, która odda krew otrzyma słodki upominek regeneracyjny.

Dawcą może zostać osoba pełnoletnia, która nie przekroczyła a 65-ego roku życia, czuje się zdrowo, waży nie mniej niż 50 kg, a przede wszystkim pragnie pomóc drugiemu człowiekowi. Przed donacją należy zjeść lekki posiłek, zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na potwierdzenie tożsamości, a następnie zgłosić się do punktu w III LO przy ulicy Brodzińskiego 6. 

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji. Aby być na bieżąco, można śledzić wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/169253613894454/

 

Komentarze...