Prapremiera sztuki "Płuca"
access_time 2018-04-24 10:05:00
Już dziś (24 kwietnia) o 20.30 na Małej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie polska prapremiera sztuki „Płuca” autorstwa nagradzanego angielskiego dramatopisarza młodego pokolenia Duncana Macmillana w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz.

„Płuca” to mądra, aktualna, niezwykle zabawna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres i strach przed rozpadem znanego świata  o odpowiedzialności i dojrzewaniu do rodzicielstwa w czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych. Dramat Macmillana także uniwersalna opowieść o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.

Różne są drogi do szczęśliwego, spełnionego związku, różne są drogi miłości. Historia ta opowiada o tym, że pomimo lęków, wątpliwości, trudności w podjęciu najważniejszych życiowych decyzji los - przeznaczenie - przypadek wypełni scenariusz naszego życia, zdarza się, że szczęśliwie…
Najbardziej urzeka mnie w tej opowieści spojrzenie na życie dwojga z perspektywy nieskończoności, uniwersum. Jesteśmy tylko drobiną w kosmosie, ale płodzimy kolejne, a one kolejne i te - kolejne drobiny. Zapełniamy wszechświat. I obyśmy tylko współistnieli i komponowali się w tej przestrzeni wywołując uczucie takie, jakie czasami wywołuje niebo pełne gwiazd, kiedy na nie patrzymy: … Piękne… jakie to piękne… 
Anna Wieczur-Bluszcz

Autorką scenografii do spektaklu jest Ewa Gdowiok, ruch sceniczny przygotował Leszek Bzdyl. Występują młodzi aktorzy tarnowskiego teatru: Ewa Jakubowicz i Filip Kowalczyk.

Kolejne spektakle: 27, 28, 29 kwietnia, 4, 5, 6 maja, 1, 2 czerwca 2018 r.

Bilety: 40 zł - bilet normalny, 25 zł - grupowy ( 4 osoby i więcej).

Komentarze...