Kto na prezydenta Tarnowa? Tygodniowy przegląd prasy
access_time 2018-04-25 09:02:00
Wierchuszka w PiS stawia w Tarnowie na Janusza Gładysza, radni kosztują nas ponad 600 tysięcy rocznie, a Zakłady Mechaniczne zapłacą karę za granatniki - zapraszamy na przegląd bieżącej tarnowskiej prasy.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Kto chce zająć prezydencki fotel?

Ani tarnowska PO, ani PiS nie spieszą się z wystawieniem kandydata na prezydenta miasta lub z udzieleniem komuś swojego poparcia w staraniach o prezydencki fotel. Problemy ma także nowe ugrupowanie Nasze Miasto Tarnów. Mówi się jednak, że potencjalni kandydaci PiS to Janusz Gładysz i Ryszard Pagacz, PO: Roman Ciepiela i Robert Wardzała, Nasze Miasto Tarnów: Jakub Kwaśny i Tomasz Olszówka.

  • Mechaniczne zapłacą karę za granatniki

Blisko 1,8 mln zł kary muszą zapłacić Zakłady Mechaniczne Tarnów za niewywiązanie się z umowy z MON na dostawę 200 rewolwerowych granatników RGP-40 dla polskiej armii. Prezes ZMT twierdzi, że źle skonstruowaną umowę podpisał poprzedni zarząd firmy. Poprzednicy odpierają zarzuty, nie potwierdza ich także MON.

  • Tarnowianie są zdrowsi i żyją dłużej?

Tarnów najprawdopodobniej i w tym roku weźmie udział w Rankingu Zdrowia Polski prowadzonym przez „Dziennik Gazetę Prawną” i podda się ocenie ekspertów. Tym bardziej że w poprzedniej edycji wypadł pozytywnie. Wśród „zdrowych miast” na prawach powiatu Tarnów z 286 punktami znalazł się na czwartym miejscu. Wyprzedziły go tylko: Kraków (341 punktów), Rzeszów (296) i Lublin z 294 punktami.

  • Radni kosztują nas ponad 600 tys. rocznie

Radny Rady Miejskiej w Tarnowie dostaje co miesiąc 1610 zł "na rękę", rok pracy 25 rajców kosztuje miasto ponad 600 tys. zł., a cała kadencja - blisko 2,5 mln zł. Nikt z radnych nie oddaje diet na cele charytatywne.

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

 

  • Janusz Gładysz czarnym koniem PiS w boju o prezydenta Tarnowa?

Według doniesień gazety, centrala PiS w Warszawie już zdecydowała, na kogo postawi w jesiennych wyborach prezydenckich w Tarnowie. Ma to być mieszkający w Żabnie biznesmen Janusz Gładysz, który póki co bardziej znany jest jako pasjonat motoryzacji niż polityk (przez 20 lat prowadził pod Tarnowem salon samochodowy). Czy swój polityczny debiut zacznie od walki o prezydenturę Tarnowa? Jak twierdzi, ma wiele pomysłów na rozwój miasta.

  • Bochnia wprowadzi zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach?

Możliwe, że już niedługo w Bochni nie będzie można kupić alkoholu nocą  w sklepach całodobowych. Jest projekt uchwały. Rada miasta prowadzi konsultacje w sprawie zaostrzenia lokalnego prawa. 

  • Dzienny Dom Seniora już otwarty

20 osób powyżej 60 roku życia może korzystać z domu dziennego pobytu w Brzesku. To pierwsza tego typu placówka w całej gminie. Została otwarta w poniedziałek. Ośrodek został uruchomiony na parterze budynku Sanepidu przy ulicy Okocimskiej.

  • Tarnowski ksiądz wybrany nowym dziekanem na krakowskiej uczelni

Ks. prof. Michał Drożdż od września będzie dziekanem na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Komentarze...