Tarnowska Nagroda Filmowa zbliża się do finiszu
access_time 2018-04-26 08:47:00
32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych wkracza w decydującą fazę.

W środę (25.04) zakończył się konkursowy przegląd bajek w sekcji  Filmy Młodego Widza skierowany do najmłodszych kinomanów, a po środowych obradach Jury Dziecięce towarzyszące tej sekcji już wybrało najlepszy film. Werdykt ogłoszony zostanie w sobotę 28 kwietnia podczas GALI WRĘCZENIA NAGRÓD 32. TNF po 19:00.
W konkursie głównym 32. TNF publiczność festiwalowa, jak również gremia jurorskie (profesjonalne pod przewodnictwem reżysera Janusza Zaorskiego i młodzieżowe) w tarnowskim kinie Marzenie miało okazję zobaczyć już 10 filmów (ATAK PANIKI, CICHA NOC, DZIKIE RÓŻE, NAJLEPSZY, PEWNEGO RAZU W LISTOPADZIE, POMIĘDZY SŁOWAMI, PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI, TWARZ, WIEŻA. JASNY DZIEŃ, ZGODA).  
W czwartek 26 kwietnia przed widzami i jurorami pozostały ostatnie dwie projekcje konkursowe (17:00 – CZUWAJ, 19:00 - CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM), którym, podobnie jak poprzednim prezentacjom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami. 
Ale to nie koniec ciekawych propozycji dla miłośników polskiej kinematografii w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
W tym samy dniu, o 11:00 Marzenie gościć będzie przedstawicieli poznańskiego festiwalu MFFMW Ale Kino!, którzy zaprezentują film dla młodzieży TARAPATY,  zapraszając również na spotkanie z reżyser filmu Martą Karwowską. 
O 21:00 w Aneksie przedstawiony zostanie film OBCY NA MOJEJ KANAPIE, wzbogacony spotkaniem z jego reżyserem – Grzegorzem Brzozowskim.
Ostatnie dwie projekcje w Aneksie odbędą się w piątek 27 kwietnia. Odpowiednio, o  16:00 nominowany do Oscara TWÓJ VINCENT , o 18:00 KSIĄŻĘ I DYBUK. 
Piątkowy dzień festiwalowy  zwieńczony zostanie Tarnowskim Wieczorem Filmowym, w którym przedstawione zostaną filmy zrealizowane w ostatnim roku przez twórców o korzeniach tarnowskich (FANATYK, LE MONDE, TODMACHINE). Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami poszczególnych filmów: aktorami Mikołajem Kubackim, Łukaszem Szczepanowskim, reżyserami filmów Michałem Tylka, Gawłem Dykasem, Bogusławem Kornasiem i Grzegorzem Stokłosą. 

Oficjalnie, 32. Edycja TNF zakończona zostanie Galą Wręczenia Nagród 28 kwietnia 2018 r. w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, Marzeniu , podczas której  nagrodzone zostaną filmy Jury Dziecięcego, Jury Młodzieżowego, Jury Profesjonalnego i Publiczności oraz Kapituły TNF (laureatem jest Janusz Majewski).  Galę uświetni recital Hanny Banaszak. 
Nagrodzone filmy zostaną pokazane w Epilogu, w niedzielę 29 kwietnia.

Imprezy towarzyszące 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej:
- do 27 kwietnia – Świałtem Malowanie w 3D – Polska Światłoczuła – TCK 
- do 29 kwietnia – Polska Niepodległa. Historia w ożywionych obrazach – TCK 
- do 13 maja – Mieczysław Wasilewski. Plakaty – BWA

Komentarze...