Choroby przewlekłe a ubezpieczenie podróżne
access_time 2018-04-27 17:51:00
Lubimy podróżować i to zarówno po Polsce, jak i do innych krajów. Jednak jedynie co piąty z nas interesuje się kwestiami związanymi z ubezpieczeniem w czasie podróży. A jak wygląda kwestia ubezpieczenia na czas wyjazdu, kiedy chorujemy przewlekle?

Na samym początku należy zaznaczyć, że każdy z ubezpieczycieli inaczej definiuje, czym jest choroba przewlekła. Chociaż określa się ją po prostu jako chorobę, która jest trwała, to część z firm zalicza do takich schorzeń również silną alergię. Oznacza to, że decydując się na kupno polisy ubezpieczeniowej w czasie podróży, zapłacimy więcej, jeśli cierpimy na którąś z przewlekłych chorób.

Zalety rozszerzonego ubezpieczenia

Koszty ubezpieczenia w czasie podróży to kwota od kilku do kilkuset złotych, w zależności od tego, co zawiera polisa i czy dotyczy ona podróży krajowych, czy zagranicznych. Jeśli chodzi o ubezpieczenie obowiązujące podczas wojaży po Polsce, to i tak koszty leczenia często stanowią rozszerzenie podstawowej polisy. W przypadku podróży zagranicznych ubezpieczenie pokryje koszty leczenia w państwowych i prywatnych placówkach medycznych. Można się spotkać również z rozszerzoną ofertą, zapewniającą zastępczego kierowcę w przypadku, gdyby osoba prowadząca pojazd zachorowała. Dokupienie dodatkowej ochrony dla osoby przewlekle chorej umożliwi natychmiastowy dostęp do pomocy lekarskiej, gdy po przekroczeniu granic kraju pojawi się zaostrzenie choroby, bez konieczności czekania na podjęcie leczenia po powrocie do Polski. W przypadku choroby przewlekłej takie zabezpieczenie jest bardzo ważne.

Rozszerzone ubezpieczenie w innych krajach

W przypadku krajów europejskich, np. Wielkiej Brytanii, do ubezpieczenia w czasie podróży podchodzi się w sposób kompleksowy. Usługę Travel insurance with pre existing medical conditions oferuje m.in. firma Insurance Choice na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/. Chorujący przewlekle podróżny nie musi obawiać się o dodatkowe trudności w czasie wycieczki. Wszystkimi kwestiami związanymi z ubezpieczeniem zajmuje się konkretna firma. Miejmy nadzieję, że podobne usługi pojawiają się wkrótce w Polsce. Jeśli wiemy, że chorujemy przewlekle i jesteśmy narażeni na zaostrzenie objawów choroby lub infekcje w związku z obniżoną odpornością, warto rozszerzyć ofertę ubezpieczenia podróżnego o dodatkowe usługi.

Komentarze...