Bartosz Dworak Quartet z nowym album w TCK
access_time 2018-05-03 04:33:00
Nowy album “Reflection” jest zbiorem siedmiu kompozycji, stworzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia Kompozytorów (stąd "Reflection"). Jest ucieczką od brutalnego świata, który nas otacza, a jednocześnie hołdem dla tego co w nim najpiękniejsze. Inspirowany tym wszystkim co działo się tu i teraz - w momencie komponowania utworów - o swojej płycie mówi Bartosz Dworak. Tarnowianin, jeden z najbardziej utalentowanych jazzmanów młodego pokolenia zagra w TCK 11 maja.

Jedyną inspiracją, która ma swoje początki w przeszłości jest muzyka elektroniczna, która jest Bartoszowi bardzo bliska. - "Elektroniczność" przejawia się głównie w operacji strukturami oraz motywami melodycznymi, ponieważ samo brzmienie jest akustyczne i zdecydowanie organiczne. Utwory często mają budowę blokową, części kompozycji są przeważnie zestawione na zasadzie pytania oraz odpowiedzi, nierzadko kontrastujących ze sobą. Mimo tego tworzą spójną i barwną całość - dodaje Dworak.

Skład zespołu:

Bartosz Dworak - skrzypce

Piotr Matusik - fortepian

Jakub Dworak - kontrabas

Szymon Madej - perkusja

BDQ (Bartosz Dworak Quartet), tworzą znakomici muzycy jazzowi, którzy koncertowali już w wielu krajach na świecie. Jego założycielem jest Bartosz Dworak, laureat licznych nagród w konkursach i na festiwalach jazzowych, w tym m.in: w kategoriach solowych - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Seiferta (2014), Pierwsze Miejsce podczas Festiwalu Jazz Contest (2011) oraz z kwartetem - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors (2013). Bartosz otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015) oraz Miasta Krakowa (2016).

Miejsce: Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5),

Data: 11.05.2018 r., g. 19.30

Bilety: 30 zł

Komentarze...