Biało-czerwony rajd rowerowy w gminie Tarnów
access_time 2018-04-30 11:51:00
W najbliższy czwartek, 3 maja Gmina Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnego, radosnego i aktywnego świętowania. W najbliższy czwartek, 3 maja Gmina Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnego, radosnego i aktywnego świętowania.

Organizatorzy zapewniają rodzinną trasę dla każdego, a także mnóstwo niespodzianek. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Gminę Tarnów w 100-lat odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej. Następnie uczestnicy przejdą w przemarszu na Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi, gdzie pod pomnikiem poległych zostaną złożone kwiaty. W trakcie uroczystości wręczony zostanie nadany przez Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie żołnierzowi AK i Zrzeszenia „WiN” st. sierżantowi Aleksandrowi Furmańskiemu.
Wczesnym popołudniem, bo już o godzinie 15.00 z centrum wsi wyruszy V Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. – Już po raz piąty zapraszamy na rajd wszystkich, niezależnie od kondycji czy wieku,  amatorów jazdy rowerem i kolarzy. Gwarantujemy, że trasa jest rekreacyjna, łatwa do pokonania. Zachęcamy do założenia biało – czerwonych barw, udekorowania rowerów.  W 100-lecie Niepodległej stwórzmy razem biało – czerwony peleton! – zachęca do uczestnictwa organizująca wydarzenie Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Na każdego, kto przekroczy linie startu i mety czekają pamiątkowe dyplomy, medale a także losowanie nagród głównych – rowerów i tabletów. Będzie również smaczny poczęstunek.
Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej gminy Tarnów www.gmina.tarnow.pl.

Komentarze...