Pomysł na weekend
access_time 2018-05-04 12:47:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Piątek:

  • Spektakl "Płuca" Duncana Macmillana, w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz - mądra, aktualna, niezwykle zabawna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres i strach przed rozpadem znanego świata, o odpowiedzialności i dojrzewaniu do rodzicielstwa w czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, godz. 19.00-21.00. Bilety: 10-40 zł. Będzie go można zobaczyć również w sobotę i w niedzielę o godz. 19.00

Sobota:

  • 3maj się Zdrów Festiwal - muzyczna i medyczna majówka na Pogórzu. Zagrają zespoły:  Atria, Uważaj na Jeże, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów i gwiazda wieczoru - Marek Piekarczyk akustycznie. Tuchów, amfiteatr. Blok medyczny rusza od 15:00. Koncerty o 17:30. Wstęp wolny.
  • Spektakl "Pinokio" według Carlo Colodiego, w reżyserii Rafała Matusza - „Pinokio” jest przede wszystkim ciekawą, niebanalną opowieścią o mądrości i dojrzałości, za które trzeba słono płacić. Pinokio nie raz cudem wymyka się śmierci, traci najbliższych – by na własnej, drewnianej skórze doświadczyć wszystkich aspektów życia: radości i strachu, nadziei i zwątpienia. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, godz. 16.00 - 18.30. Bilety: 10-40 zł.
  • Mecz pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Rywalem SPR PWSZ Tarnów będzie zespół Viretu CMC Zawiercie. Tarnów, hala Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, godz. 16.00. Wstęp wolny.
  • XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej - jest to jedyny festiwal na świecie, prezentujący zapomniane i odnalezione utwory kompozytorów polskich i obcych. Odbywa się nieprzerwanie od 1994 roku w Tarnowie oraz kilkunastu miejscowościach Polski Południowej. Podczas koncertów festiwalowych prezentowane są utwory symfoniczne i kameralne,  które zapomniane przeleżały w rękopisach i starodrukach dziesiątki a czasem setki lat.  W sobotę wystąpią Alberto Cesaraccio (obój), Maurizio Barboro (fortepian). W programie min.:  N. Coste, C. Saint-Saens, P.W. KalliwodaTarnów, Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10, godz. 19:00 - 21:00. Wstęp wolny.

Niedziela:

  • Mecz PGE Ekstraligi: Grupa Azoty Unia Tarnów vs Betard Sparta Wrocław - po raz trzeci w tym sezonie przed własną publicznością zaprezentują się żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów. Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach, godz. 16.30. Bilety: od 10 do 40 zł.
  • Koncert Luca Lucini (gitara) i Matteo Falloni (fortepian) w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. W programie m.in. J.N. Hummel, J.K. Mertz, E. Granados, I. Albeniz. Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10, godz. 19:00 - 21:00. Wstęp wolny.
Komentarze...