Tarnowscy ratownicy medyczni zostali mistrzami
access_time 2018-05-25 21:05:00
Zespół Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie wygrał X Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Gliwicach w dniach 23-25 maja.

Zwycięską załogę z tarnowskiego pogotowia tworzą Bartosz Białoń, Andrzej Ciupek i Jakub Bryndal. Nasza reprezentacja zdobyła w sześciu zadaniach 499 punktów. Drugie miejsce i 486 pkt. przypadło ratownikom Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Trzecią drużyną Mistrzostw (i najlepszą z województwa śląskiego) została ekipa Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, która na swym koncie zebrała 481 pkt.

Ponadto tarnowskie pogotowie nagrodzone zostało Pucharem Dyrektora WPR w Katowicach. Krakowscy ratownicy otrzymali Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Drużyna z Sosnowca, jako trzecia w Mistrzostwach i najlepsza ze śląskich, wyróżniona została Pucharem Wojewody Śląskiego. Jak słusznie zauważył ratownik i koordynator medialny w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Krzysztof Krzemień, Mieszkańcy regionu po raz kolejny przekonali się, że mogą spać spokojnie, mając takich ratowników.

Na zdj. zwycięski zespół - od lewej: Bartosz Białoń, Andrzej Ciupek i Jakub Bryndal.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A