"Ciśnienie na pomaganie" - przyjdź i zmierz ciśnienie
access_time 2018-05-28 11:08:00
29 maja (wtorek) od godziny 10:00 do 14:00 na Placu Sobieskiego w Tarnowie odbędzie się event „Ciśnienie na pomaganie”. Jest to element ogólnoświatowej kampanii MAY MEASUREMENT MONTH (MMM18) Polski odpowiednik – Maj Miesiącem Mierzenia ciśnienia tętniczego w Polsce 2018.

Akcja będzie polegać na zmierzeniu ciśnienia każdemu, kto będzie chciał sprawdzić ten ważny parametr swojego zdrowia. Organizatorzy będą również informować o groźnych skutkach zaniedbań związanych z nadciśnieniem tętniczym.  
W Tarnowie w akcję zaangażowany jest Wydział Pielęgniarstwa PWSZ. To właśnie studentki tego kierunku będą dokonywać pomiarów i prowadzić profilaktykę informacyjną.
Za każdy pomiar przeznaczona zostanie złotówka na Fundację Udaru Mózgu, która pomaga osobom zmagającym się ze skutkami udaru, którego jedną z głównych przyczyn jest właśnie nadciśnienie. Ponadto fundacja zajmuje się szeroką działalnością na polu informacyjnym, dotyczącą zdrowego trybu życia. Każda osoba, która zmierzy ciśnienie otrzyma również zdrowy napój witaminowy.
Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Medycyna Polska. Partnerem akcji jest CenterMed, Stowarzyszenie IFMSA, Oshee oraz Fundacja Udaru Mózgu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A