Kolejny fenomenalny start Mateusza Różańskiego
access_time 2018-06-04 04:28:00
Z bardzo dobrej strony pokazał się po raz kolejny zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański. W rozegranym w Radomiu lekkoatletycznym Mitingu Gwiazd, podopieczny trenera Jarosława Wałaszka zwyciężył w konkursie w skoku w dal, wynikiem 7.73 metra ustanawiając swój rekord życiowy na stadionie.

Reprezentant AZS PWSZ rozpoczął skakanie w Radomiu, tak jak w ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi – dwa pierwsze skoki spalił. W trzecim tarnowianin uzyskał odległość 7.45 m, dającą mu w tym momencie drugie miejsce w konkursie. W czwartej próbie, Mateusz Różański poprawił się o blisko trzydzieści centymetrów, skacząc 7.73 m. Niemal identyczną odległość – 7.72 m – uzyskał w piątej próbie, a konkurs zakończył skokiem na odległość 7.64 m.

Rezultatem 7.73 m, Mateusz Różański poprawił o siedem centymetrów swoje najlepsze osiągnięcie na stadionie. Wcześniejszą „życiówkę” ustanowił podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy juniorów w włoskim Grosseto, skacząc 7.66 m. Identyczny rezultat jak w Radomiu uzyskał natomiast w tegorocznym konkursie Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu, w którym sięgnął po złoty medal.

W Radomiu startował w skoku w dal również inny reprezentant AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Olszówka. Siedemnastoletni tarnowianin także ustanowił swój rekord życiowy, a rezultat 6.52 m dał mu czwarte miejsce w konkursie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A