Dzień Chemika 2018 Grupy Azoty S.A.
access_time 2018-06-01 16:00:00
W sobotę, 2 czerwca w godz. od 12:00 - 22:30 na terenach zielonych obok Centrum Sztuki Mościce odbędzie się piknik z okazji Dni Chemika 2018. Atrakcjom piknikowym będzie towarzyszyć wyjątkowa strefa doświadczeń, aktywność sportowa, pokazy, konkursy i koncerty na scenie.

Atrakcje Piknikowe oraz wyjątkowa strefa doświadczeń czynne będą w godzinach 12:00 – 20:00. Przygotowane zostały dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz emocjonujące symulatory w technologii VR! Dzieci dadzą upust swojej wyobraźni w strefie kreatywnej, wśród atrakcji malowanie buziek i zakręcona fotobudka.

Wspólnie wytworzymy gęstą mgłę, przyrządzimy miksturę do wytwarzania ogromnych baniek mydlanych, stworzymy prototyp aparatu i przetestujemy rakiety odrzutowe z butelek PET! Te i wiele innych ciekawych i widowiskowych atrakcji chemiczno-fizycznych czekać będzie w Strefie Szalonych Naukowców Pana Korka. Bo łączy nas chemia!

Aktywnościom Piknikowym towarzyszyć będą pokazy, konkursy i koncerty na scenie.

Scena:

12:00 – Otwarcie Pikniku
12:30 – Relacja ze startu marszobiegu
14:00 – Występ Fruktaki
15:45 – Grzegorz Łapanowski pokaz kulinarny
17:30 – Koncert Agaty Sobocińskiej
18:30 – Ceremonia wręczenia medali
19:30 – Koncert Lao Che
21:00 – Koncert LemON
22:00 – Pokaz laserów
22:30 – Zakończenie imprezy

Aktywności sportowe:

Zapraszamy do udziału w aktywnościach sportowych, które towarzyszyć będą obchodom Dnia Chemika.

  • Futsal

Miejsce: Hala sportowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,
ul. Chemiczna 2, Tarnów
Godzina: 9:00 – 17:00
Dostępność: dla pracowników Grupy Azoty

  • Bieg 10 km

Miejsce: strefa startu przy Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, Tarnów
Godzina: 11:00
Dostępność: otwarteTrasa Biegu na 10 km 

  • Marszobieg charytatywny 2,5 km

Miejsce: strefa startu przy Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, Tarnów
Godzina: 12:30
Dostępność: otwarte. Udział każdego z uczestników zostanie przeliczony na złotówki, którymi Grupa Azoty wesprze cel charytatywny! Po przejściu trasy każdy uczestnik będzie mógł zdecydować, na który cel przeznaczyć pieniądze. Każdy startujący w rajdzie otrzyma pamiątkową odznakę.
Trasa Marszobiegu Charytatywnego na 2,5 km 

Gwiazdy:

  • 14:00 – Fruktaki - Centrum Uśmiechu,

To obecnie najpopularniejszy zespół wykonujący piosenki dla dzieci. Ich hity, takie jak „Gruszka” czy „Olimpiada w Jarzynowie” osiągają milionowe wejścia na kanale YouTube. Zespół występował na największych trasach koncertowych w Polsce – „Mamy maj” z Radiem Zet, Złote Przeboje na Wakacjach czy aż ośmiokrotnie na Trasie Lata z Radiem, a także scenach – Amfiteatr w Opolu, Klub Muzyczny Stodoła czy na Torwarze. Mają wydanych 6. płyt, 8. teledysków, ich utwory znajdują się na wielu składankach płytowych dla dzieci (w głównej mierze wydawanych przez telewizję Mini Mini). Mają za sobą blisko 800. koncertów. Współpracują z Agencją Rynku Rolnego – dla której stworzyli hymn akcji Owoce w szkole i Mleko w szkole : „Zdrowia smaki”, a także z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, z którym promują prawidłowe zachowania na drodze.

W programie artystycznym biorą udział trzy postaci – Pani Jagódka, Pan Ananas oraz Pan Zgadulek, które wykonują „the best of” Centrum Uśmiechu. Część piosenek ma charakter interaktywny, co skłania całą publiczność,bez względu na wiek, do czynnego udziału w koncercie.

  • 15:45 – Grzegorz Łapanowski

Kucharz, przedsiębiorca, dziennikarz kulinarny, założyciel i prezes Fundacji Szkoła na Widelcu, właściciel Food Lab Studio, inicjator Gastro Gadren i organizator Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego.

Podczas Pikniku da pokaz swoich umiejętności podczas Live Cooking – kulinarnego show, podczas którego przygotuje po wyjątkowe 3 potrawy! Każda z nich pochodzić będzie z innego regionu, w którym zlokalizowany jest zakład Grupy Azoty.

Chętni będą mogli spróbować potraw podczas degustacji. Grzegorz podczas pokazu opowie o nowym trendzie w gastronomii, a mianowicie tzw. „zero waste” czyli maksymalne wykorzystanie produktów podczas gotowania. Nasz Gość jest jednym z ambasadorów i prekursorów takiego podejścia do gotowania w Polsce!

  • 17:30 – Agata Sobocińska

Agata Sobocińska (urodzona w Szczecinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca szeroko pojętą muzykę pop. Występuje wraz z zespołem, którego pomysłodawcą jest Tomasz Biniek, kompozytor muzyki i wieloletni manager.

  • 19:30 – Lao Che 

Jeden z najciekawszych zespołów pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, który umiejętnie połączył rock z folkiem, piosenką aktorską, electro, a nawet elementami słuchowiska. Powstał w 1999 roku w Płocku.

Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

  • 21:00 LemON

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”.

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A