Tarnowska lewica ma kandydata na prezydenta - Przegląd prasy
access_time 2018-06-20 09:56:00
Tarnowska lewica wychodzi z podziemia. Ma też swojego kandydata na prezydenta. Będzie nim Sławomir Błaszczak, który uważa, że SLD może być czarnym koniem w wyborach... Zapraszamy na przegląd prasy.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Odpadów niebezpiecznych nie stwierdzono…

Być może Tarnów uniknął problemów związanych z powstaniem dużego składowiska odpadów przemysłowych, które mogłyby zagrażać otoczeniu. Niedawno jeden z przedsiębiorców spoza Tarnowa brał pod uwagę utworzenie takiego składowiska w Mościcach. Najpierw w tej sprawie rozpytywał w Urzędzie Miasta Tarnowa, ale spotkał się ze sprzeciwem. Nie wiadomo jednak, czy to już koniec jego starań. Na razie w mieście funkcjonują dwa wielkie składowiska, z których jedno do niedawna sprawiało problemy. Niebezpiecznych odpadów chemicznych ponoć się w mieście i okolicach nie składuje.

  • Dawny świat wyprowadza się z Błonia

Stare Błonie powoli odchodzi w niebyt. Kiedyś tu była granica między dawnym i obecnym światem, teraz ulega gwałtownemu zatarciu. W tamtym roku na horyzoncie pojawiła się budowa dużego hipermarketu, która tę granicę naruszyła. Miłośnicy zakątka, tłumnie podążający w kierunku Lipia, zostali zaskoczeni i nie zdążyli nawet zaprotestować. To jednak jeszcze nie koniec. Obok pierwszego hipermarketu powstaje kolejny. I tak resztki dawnego Błonia dożywają ostatnich dni.

  • Miasto nie zarabia na bazarowym handlu

Tarnów na bazarowym handlu nie zarabia. Co roku miasto wydaje 1,6 mln złotych na utrzymanie miejskich placów, a dochody z opłat targowych, jakie trafiają do budżetu są na podobnym poziomie. Od lat na placach handluje tyle samo kupców.


Z kolei w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Ból rujnował życie 32-latka. Po operacji uwolnił się od niego

Pięć ostatnich lat życia Mateusza Kowalaka to zmaganie się z chronicznym bólem. Wybawieniem okazała się dopiero nowatorska operacja tarnowskich lekarzy. Neurochirurdzy ze szpitala św. Łukasza wszczepili byłemu żołnierzowi najnowszej generacji stymulator rdzenia kręgowego.

  • Tarnowska lewica wychodzi z podziemia. Ma kandydata na prezydenta. Podbije radę?

Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawi w Tarnowie własne listy w jesiennych wyborach samorządowych. Ma też swojego kandydata na prezydenta. I tu niespodzianka - będzie nim Sławomir Błaszczak, który uważa, że SLD może być czarnym koniem w wyborach. Partia liczy na zdobycie nawet pięciu mandatów.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A