Pijany zasnął za kierownicą. Obudzili go policjanci
access_time 2018-06-26 12:02:00
Kompletnie pijany kierowca forda zatrzymał swój samochód na parkingu przed sklepem wielkopowierzchniowym i zasnął. Badanie alkomatem wskazało na ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj (25 czerwca) około godziny 16:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy, który na parkingu przed jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Tarnowie wykonywał dziwne manewry, a następnie zasnął za kierownicą swojego forda. Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego obudzili kierowcę, a badanie alkomatem wskazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca to 44-letni mieszkaniec Tarnowa, który nie potrafił wyjaśnić dlaczego znajduje się w samochodzie w tym miejscu. Kierowca stracił prawo jazdy, lecz to nie koniec jego kłopotów. Czeka go jeszcze rozprawa przed tarnowskim sądem w związku prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Podobne zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 13.00 w Tarnowie na ul. Narutowicza. Tarnowscy policjanci zatrzymali zdezelowane daewoo. Pojazd miał powybijane szyby, a kierowca z trudem utrzymywał się w pasach ruchu. Po zatrzymaniu pojazdu przez policjantów okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Tarnowa. Badanie alkomatem nie wykazało stężenia alkoholu, natomiast badanie testerem narkotykowym wskazało na amfetaminę. Mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

Obaj mężczyźni muszą się liczyć z konsekwencjami naruszenia art. 178a §1 kk. Tarnowski sąd zdecyduje w wysokości kary, którą jest świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, zakaz prowadzenie pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze...